Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne megoldani ezt...

Hogyan lehetne megoldani ezt az excel feladatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Informatika érettségi feladatsorokat gyakoroltam és 1 feladatra sehogy sem sikerült rájönnöm.

A feladat: A C2:C101 cellákba a mintának megfelelően határozza meg képlet segítségével, hogy

2013-hoz képest mennyit változott a helyezése az adott futballistának! Amennyiben

a 2013. évben még nem volt a listában, akkor a cellába az „Új” szó kerüljön be!

A problémám csak azzal van, hogy azok a cellák, ahova az "új" szót kellene írnom, azok üres cellák és nem tudom, hogy magyarázzam meg képletben, hogy akkor írja be az adott szót, ha a cella üres.



2017. márc. 27. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Majd érettségin is ezt fogod csinálni?Gratulálok neked!Buknál meg ahol vagy a g**ibe!!!
2017. márc. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nezd meg a megoldokulcsot
2017. márc. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló, ha nem tudsz normális vagy használható választ adni, akkor minek rabolod a saját idődet azzal, hogy engem próbálsz leoltani? Gondolom te excel függvényekkel a fejedben születtél. Nem tudom miért gond az, ha az ember segítséget kér és tanulni próbál belőle, de az olyan szánalmas emberek véleménye mint, amilyen te is vagy nem is érdekel. :)
2017. márc. 27. 21:49
 4/5 CspCsj ***** válasza:

Ahogy korábban írták, benne van a megoldásfájlban:

=HA(ÜRES(B2);"Új";B2-A2)


A "javítási-értékelési útmutató" oszlopban vannak a megoldások ZIP formátumban:

[link]

2017. márc. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. márc. 28. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!