Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ismertek olyan programot, ami...

Ismertek olyan programot, ami figyeli a képernyőt, és a képernyőn kijelölt lévő számokat/betűket, (amik folyamatosan változnak) azonnal átmásolja egy excel-be?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hülyén hangzik a kérdés, de remélem érthető. Az lenne a lényeg, hogy a frissülő számokat, betűket mindig átírja a program az excelben.

Nem tudom hogy van-e ilyen program, mindenesetre nagyon örülnék neki.



#program #picturetoexcel
2017. ápr. 4. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet rá scriptet írni, de...

- Honnan jönnek a számok/betűk? Web request-ből? Valamilyen iterface inputból? Ennek megfelelően lehet kezelni, ugyanis ezerszer egyszerűbb a forrásnál elkapni az adatot, mint a képernyőről utólag leolvasni

- Mi a végső célja az adatoknak? Hogy lesz feldolgozva? Mert lehet, hogy az Exceltől van könnyebb és gyorsabb/egyszerűbb megoldás.

2017. ápr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszi a segitseget.


Sajna nem tudok ilyen forrast kapni hozza. Nem tudom pontosan hogy mukodik a webrequest, de szerintem masodpercenkent kene frissuljon ahhoz hogy hasznalhato legyen.


Tehat az lenne az optimalis ha jon az adat (megnyitom a weboldalt) es latom a kepernyon. Ezt kellene felismerje a program es masolja egy cellaba, es onnantol az excel dolgozik.


Elnezest ha hulyen fogalmaztam. Nem vagyok informatikus. :)

2017. ápr. 4. 18:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Pont erről ugatok, hogy rohadtul körülményes, ha egy weboldal meg van nyitva a böngészőben és onnan kell olvasgatni az értékeket.

Ezerszer könnyebb és gyorsabb megvalósítani egy olyat, ahol a program közvetlenül olvassa azt a webcímet, ahonnan az adat jön (akár másodpercenként) és az eredményt kiírja egy excel file-ba.

2017. ápr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na akkor az ilyet, hogy lehet megvalósítani?
2017. ápr. 5. 17:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Részletek ismerete nélkül senki nem fogja neked pontosan megmondani. Valamilyen programnyelvben meg kell írni, hogy olvassa a bejövő adatokat és tegye át Excelbe. Kész program nincs erre.

Ha magadnak nem tudod megcsinálni, akkor megkérhetsz valakit, de ingyen ne számíts rá.

2017. ápr. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!