Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Acces adatbázis ezt a feladato...

Acces adatbázis ezt a feladatot hogy kell megoldani? 2006 februári emelt informatika érettségi 9. Sorolja fel lekérdezés segítségével azoknak az apáknak a nevét, akiknek 1-nél több gyermeke volt! (Apak)

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogyan kell megoldani letöltöttem a javítást de azt nem engedi megnyitni...

A többi lekérdezést tudtam.

A megoldókulcs ezt írja,de én nem értem vki el tudná mondani hogyan kell terevző nézetben?

CSALADTAG.NEV mező megjelenítése 1 pont Allekérdezés vagy segédlekérdezés a Rita nevűekre (a) 1 pont SZULO.AZON-ra szűrés az (a) lekérdezéssel 1 pont Allekérdezés vagy segédlekérdezés az Apára (b) 1 pont CSALADTAG.AZON-ra szűrés a (b) lekérdezéssel 1 pont Példa: SELECT NEV FROM CSALADTAG WHERE AZON= (SELECT APJA FROM SZULO WHERE (SZULO.AZON= (SELECT AZON FROM CSALADTAG WHERE (CSALADTAG.NEV='Rita'))));


Vagy


Vagy CSALADTAG.NEV mező megjelenítése 1 pont CSALADTAG.AZON=SZULO.APJA 1 pont Szűrőfeltétel SZULO.AZON-ra 1 pont Allekérdezés vagy segédlekérdezés a CSALADTAG.AZON-ra 1 pont Az allekérdezés (segédlekérdezés) megadása jó 1 pont Példa: SELECT CSALADTAG.NEV FROM CSALADTAG, SZULO WHERE (CSALADTAG.AZON=SZULO.APJA) AND (SZULO.AZON= (SELECT CSALADTAG.AZON FROM CSALADTAG, SZULO WHERE (CSALADTAG.AZON=SZULO.AZON) AND (CSALADTAG.NEV="Rita")));



2017. ápr. 10. 10:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Röviden: amire azt írja, hogy allekérdezés vagy segédlekérdezés, arra csinálj előbb egy külön lekérdezést, aminek pl. 6segéd lesz a neve, ez a segédlekérdezés. Az kiad egy részeredményt. A megoldásban ezeket a segédlekérdezéseket ugyanúgy tudod használni, mint a táblákat, egyszerűen felveszed a felső részben a táblákhoz, van a kis ablakban egy külön fül rá.
2017. ápr. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!