Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a baja a gépnek,...

Vok! kérdése:

Mi lehet a baja a gépnek, tönkrement?

Figyelt kérdés
sziasztok, az a probléma hogy egy régi számítógép nem volt bekapcsolva kb 2 hétig, és két hét után ezt adta ki [link] ellem is volt benne cserélve és semmi. Akinek van valami ötlete vagy konkrétan tudna nekem segíteni, az kérem válaszoljon, köszönöm!
2017. ápr. 16. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Becsinált a Windows...
2017. ápr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Hominida ***** válasza:

Hát jó régi gép, az biztos. De etől még lehet jó is. Illetve lehetne, de esélyes, hogy most elszállt benne valami.


Az, hogy "ezt adta ki", az azt jelenti, hogy itt lefagyott? Mert ha csak egy rövid ideig ez látszott, aztán ment a rendszerindítás tovább a szokott úton, az nem jelent semmi érdekeset, ez a rendszerindítás második lépése, amikor az alaplapi BIOS bemutatkozik.


Az Entering Setup azt jelenti, hogy a BIOS alapbeállítási menüjébe készül belépni. Ezt kérni is lehet, a Del vagy az F2 lenyomásával, de magától is megtörténhet, ha a CMOS memóriába (amit az az elem táplál) mentett beállítások sérültnek látszanak.


Szóval ez a végállapot az indításkor?

2017. ápr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elindítom a gépet és beadja a gyártót és ott írja hogy, az F2 vel be lehet lépni a BIOS-ba, f12 vel pedig a boot-ba, És már ott lefagy az egész. Semerre sem megy, és ha újraindítom akkor pedig a képen lévő dolgokat adja ki, és ott is megáll se előre se hátra.Ennyit ad ki (a gép egy Fujitsu Siemens)
2017. ápr. 16. 21:42
 4/9 A kérdező kommentje:
[link] már ennél a résznél lefagy és se előre se hátra. És amikor újraindítom akkor jön be az előző képen lévő dolgok. (a kép nem az enyém)
2017. ápr. 16. 21:46
 5/9 Hominida ***** válasza:
Valószínűleg megsérült az alaplap. Ha öreg masina, akkor sajnos megtörténhet olyan, hogy ha egy darabig áramtalanítva van, akkor a bekapcsoláskor megsérül benne valami.
2017. ápr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem akkor, kuka?
2017. ápr. 16. 22:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen a régi gépemmel de nekem a második bekapcsolásnál amikor azok az írások jönnek be akkor nekem nem érzélte a hdd-t!!

De mást is írt ki!

Szóval nemtudom az lehet-e a ludas esetleg valami más...nincsen véletlen egy másik hdd-d?

2017. ápr. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hominida ***** válasza:

Igen, azt hiszem, kuka. Nem a processzor és nem a RAM hibája okozza ezt, ennyi biztos. És az is látszik, hogy nem jut el odáig, hogy a perifériákat kezdje szólongatni. Valahol az alaplapon belül lehet a difi. Elképzelhető, hogy egy szervizben rá tudnak mutatni a hiba helyére, de az belekerülhet egy csomó pénzbe, a javítás esélyéről pedig még nem is beszéltünk.


#7, az alaplapnak tucatnyi részegysége van, és mindegyiknek lehet többféle baja is. Ez az alaplap még csak meg sem nézi, hogy van-e bármilyen periféria a gépen, mert korábbi indítási fázisnál elakad. Elhanyagolható az esélye annak, hogy a mostani winchester csinál egy olyan komplikált zárlatot a saját buszán, ami a BIOS-t a saját setupjának elindítására ingerelné. Itt a winchester cseréje nem fogja meggyógyítani a gépet, sajna. Van ilyen, nekem is ment tönkre alaplapom minden látható ok nélkül. Ezek hihetetlenül sérülékeny eszközök, egyetlen bit hiba is falnak vezetheti az egész rendszert mindenestül.

2017. ápr. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, Nagyon szépen köszönöm a hasznos vávasz(okat).
2017. ápr. 17. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!