Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék kitörölni egy...

Hogyan tudnék kitörölni egy registry kulcsot?

Figyelt kérdés

A pontos hely ez:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\egui.exe


Azért lenne muszály, mert ugye ha megnyitok egy egui.exe nevű fájlt egy beiktatott kulcs miatt megnyit valami "nqij.exe"-t. Viszont mivel nekem nincs ilyen fájlom, ezért mikor megnyitnám az egui.exe-t kiírja, hogy nem találja a fájlt. Viszont ha ki akarom törölni, kiírja, hogy hozzáférés megtagadva. Ezt kéne valahogyan kijátszani. Próbáltam már cmd-ből (?system-mel de az se fért hozzá?) a registryt meg nem tudom hogyan kell system-ként megnyitni (inkább sehogy se sikerül). Esetleg azt lehetne, hogy létrehozok egy "nqij.exe" nevű fájlt, ami nem csinál semmit, csakhogy nem tudom hol kéne létrehozni. Mert nincs semmi más odaírva csak hogy nqij.exe.



2017. ápr. 25. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Csökkentett módban próbáltad már?
2017. ápr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hominida ***** válasza:

Ez egy kártevő. A csökkentett módban indítást ki lehet próbálni, de valószínűleg nem fogja engedni a fájl törlését úgy sem. Boot lemezrőlről kell indulnod, például a Windows 7 Live CD-ről. Letölthető a képfájl, ingyenes. Igazából az lenne a jó, ha egy másik gépen töltenéd le és írnál belőle lemezt.


Ha a fájlt kitörölted, és nem állítja helyre valami máshol lapuló kiegészítője, akkor ettől megszabadultál, de a rendszered még nem teljesen tiszta. Teljes és maximális mélységű vírusellenőrzésnek kell következnie.

2017. ápr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt!


Végül is megoldottam. A kulcs hozzáférésének átállításával ugyan a kérdésem feltevése előtt is próbálkoztam, de most találtam egy külön helyet ahol át kell állítani.


Ha valakit érdekel:

Ugye jobb klikk -> engedélyek ->speciális -> a tulajdonost át kell állítani "Mindenki"-re

-> aztán még mindig a speciálisnál az engedélyek fül

-> ott van olyan, hogy "Mindenki", a hozzáférésnél meg speciális -> dupla klikk -> és ott felül a típusnál megtagadás volt -> ezt kell átállítani engedélyezésre

-> aztán mindenre ok és csinálhatok vele bármit


Egyébként rájöttem még, hogy ez nem csak az ESET grafikus megjelenítőjének, hanem minden létező vírusirtónak csinált egy ilyen kulcsot. Így egy vírusirtó se működött volna. Ja és ez amúgy Windows 10.

2017. ápr. 28. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!