Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A töredezettség mentesítést a...

A töredezettség mentesítést a gép magának csinálja, vagy én is kellek hozzá? Úgyértem, hogy kell hozzá valami szakértelem?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem értek a géphez, és olvastam, h kb 2 havonta kéne ilyet csinálni, nekem a gépem 2004 óta van meg, de még sose csináltam ilyet rajta (meg senki más se..) :S Szóval el tudom rontani vele a gépet? Meg ez úgy kb meddig fog tartani? Szóval ez csak úgy megy, hogy találok valahol egy gombot, hogy "Töredezettség mentesítés",és rákkatintok,és a gép megcsinálja magának, vagy nekem is csinálnom kell hozzá valamit? És ha igen, akkor mit?
2010. máj. 14. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Annyiban kellesz hozzá, hogy elindítsd. Nekem az a véleményem, hogy egy erősen töredezett partíciót nem érdemes mentesíteni, ha ilyen rég óta (2004) nem volt újratelepítve a rendszer, akkor talán érdemesebb lenne azt megcsinálni. Időben nem több, mint egy akár több száz GiB-os meghajtó töredezettség-mentesítése. Elrontani nem tudod vele.


Feltételezem, hogy Windows XP-d van, Start->Programok->Kellékek->Rendszereszközök->Lemeztöredezettség-mentesítő helyen találod meg, ha mégis ezt szeretnéd csinálni.

2010. máj. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Beírod a keresőbe vagy megkeresed a töredezetség mentesítő programot. Elindítod kiválasztod az indítás gombot. És vársz elég sokat mert amint mondtad elég régóta nem volt töredezetségmentesítve. Szerintem órákig fogja csinálni.
2010. máj. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Újra telepítve lett kábé 2 éve! Akkor csinálhatom?
2010. máj. 14. 20:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Használj a Windows saját töredezettség-mentesítője helyett speciális kis progit, ezek sokkal jobbak és gyorsabbak. Itt van egy: [link]

Akár most rögtön lefuttatthatod.

2010. máj. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Letöltöd, telepités, utána elemzés (diagnostic), aztán töredezettség-mentesítés. Automatikusan NEM megy, be kell állítanod és elinditanod.
2010. máj. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mit kell beállítani rajta? Köszi amúgy mindenkinek :)
2010. máj. 14. 23:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Így is lehet :

[link]

2010. máj. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első lépés, ha a Windows-ét használod: Startmenű, Minden program, Kellékek, Rendszereszközök, Töredezettség mentesítő. Előbb elinditod az Elemzést, sok piros lesz. Aztán jöhet a Töredezettség mentesítés. A külön kis progik is így kezelhetők, csak esetleg német vagy angol a nyelv.
2010. máj. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!