Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehet a már nem létező...

Hogy lehet a már nem létező boot bejegyzéseket törölni a BIOS-ból?

Figyelt kérdés

A következő képen szereplő bejegyzések legtöbbje vagy soha nem is létezett, vagy már nem létezik.


[link]


A megoldás lehet Windows, vagy Linux alól is. :)



2017. máj. 1. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbáld az easyuefi nevű programmal. Linuxosat nekem sikerült vele, windowsosat kevésbé, bár elég furán volt akkor a partíciók elrendezése nálam. A törölni kívánt bejegyzés létező helyre mutatott, tehát valószínűleg sikerült törölni, csak az alaplap az ESP-ből visszaírta. (Ez a dolga...)
2017. máj. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2017. máj. 1. 17:35
 3/10 Tom Benko ***** válasza:
Ott van: F5/F6: Change values
2017. máj. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azzal csak a listában tudom mozgatni fel, ill. le. :(
2017. máj. 4. 19:13
 5/10 Tom Benko ***** válasza:
A másik lehetőség: Linux esetén általában a /boot kerül az EFI partícióra, abban van egy loader.conf file meg egy entries könyvtár, nézd át őket! Utána ne felejtsd el újrakonfigurálnmi az EFIbootot.
2017. máj. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Rendszer újratelepítésekor lefoglal egy kis helyet külön partícióként a telepítő. Ezeket töröld a lemezkezelőben, ha lehet ami a mostani rendszered telepítésekor jött létre azokat ne mert különben nem fogsz tudni bootolni :D Utána jó lesz, eltűnnek ezek a visszamaradt dolgok. Nekem így néz ki: [link] Oda van írva az összes partíció funkciója, az EFI az a bootolásért felel, az a kicsi 99MB-os (a 2 451/450MB-os helyreállítási partíció, azokat nem piszkálom mert ott kell lenniük) és ezek mind az SSD-n vannak amin a rendszerem is van. A D-t megtisztítottam ezektől, előtte nekem is így nézett ki a bios-ban a bootolási prioritás beállításánál. Most csak 1 van. Utána ezeket az üres partíciókat szépen elrendezed magadnak. Remélem segíthettem :)
2017. júl. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ahha, te így küldted el a képet :D Rájöttem én is, tessék: [link]
2017. júl. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Uhh nekem UEFI-biosom van. Utóbbi kettő telepítéskor volt nekem hasonló gondom. Remélem sima biosnál sincs másképp a dolog és a felesleges partíciók törlésével eltűnnek azok a boot manegerek. A képet küldő válaszoló vagyok, előző 2.
2017. júl. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2017. júl. 2. 18:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor megoldódott? Remek, nincs mit :)
2017. júl. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!