Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Windows 10 rendelkezik...

A Windows 10 rendelkezik saját automatikusan (is) működő Lemezkarbantartóval és Optimizálással (töredezett-mentesítéssel). Sajnos úgy vettem észre, hogy nem sok eredménnyel. Szerintetek elvileg valóban működnie kellene, vagy kacsa az egész?

Figyelt kérdés
2017. máj. 2. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Ha kacsa lenne, már megírta volna a szaksajtó és jogászok ezrei gazdagodna meg az emiatt indított perekből.
2017. máj. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mégis nem volna tanácsos külön töredezettség-mentesítőt és karbantartót használni?
2017. máj. 2. 16:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Én meg úgy vettem észre, hogy rendszeresen mentesít és nincs töredezettség...
2017. máj. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

mert egy defragon mit lehet elrontani? eléggé faék egyszerű az egész alapelve, nagyon nem lehet csicsázni.

Ráadásul a rendszer legalább tudja, h mely file-okat használod a leggyakrabban, míg egy pár percre/órára futó programnak erre esélye sincs.

2017. máj. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tabaki ***** válasza:
A rendszer valószínűleg nem gyötri magát azzal, hogy pillanatonként gondosan élére állítsa az összes fájlt, hanem csak valami használható optimumra törekszik. Milyen kellemetlen hatását tapasztaltad ennek a hanyagságnak?
2017. máj. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Még semmilyent, ugyanis nem kapcsoltam be az automatizálót, és sajátkezűleg tartottam karban a W-t. De ez, ugye, meg is változhat.
2017. máj. 2. 17:19
 7/9 anonim ***** válasza:
A lemezkrabantartó nem indul automatikusan, azt te futtathatod, ha akarod. Viszont a töredezettség-mentesítő az automatikusra áll, ahogy feltelepíted a rendszert. Nem is kell hozzányúlni még ssd-nél sem, mert optimalizálásra vált, töredezettség-mentesítés helyett.
2017. máj. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát ez nem egészen így van, mert a lemezkarbantartás tetszés szerint állítható automatikusra. Én most például 12 órára állítottam be, és után passz, megy minden magától.
2017. máj. 3. 15:31
 9/9 anonim ***** válasza:
2017. máj. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!