Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Random lefagyások ellen játék...

Random lefagyások ellen játék közben mit tudok tenni? (laptop)

Figyelt kérdés

Játék közben a játék néha befagy, helyzettől függően több-kevesebb időre, ami elég zavaró tud lenni. Ez a játék a world of warcraft (nem tudom ez mennyire számít), az fps-em 40-50 körüli, csak az ilyen befagyások esetén uyge leugrik valamekkorára. Úgy tudom, hogy ez nem fps probléma. Azt javasolták, hogy szerezzek be egy SSD-t, az segíthet ezen. Az lenne a kérdésem, ez tényleg segít-e, és hogy a RAM növelése segíthet-e?

A válaszokat előre is köszönöm!

(nem értek a gépekhez nagyon, úgyhogy lehetőleg ehhez illő válaszokat szeretnék!)


2017. máj. 6. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:

SSD kizárt, hogy ezen segítene, RAM talán igen, most teljesen megvan telve játék közben a RAMod? Különben nem az a gond.


Hőfokokat nézd meg használat közben. Processzor és GPU ami érdekes lehet. Pl hwmonitorral vagy aida64-el.

2017. máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Illetve akkor már a laptop pontos típusát is áruld el, hogy tudjuk mi van benne.
2017. máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Processzor: Intel(R) Core(TM) i3-4010U CPU @ 1.70GHz 1.70 GHz

RAM:4 GB (3,90 GB hasznáható)

Rendszer típusa: 64 bites rendszer, x64-alapú processzor

windows 8

Lenovo G50

Videókártyák: AMD Radeon R5 M230

Intel(R) HD Graphics Family

Játék és böngésző is meg volt nyitva, ekkor a teljesítménykezeő RAMból 150-250 MB volt szabad. Az elég kevés a 4GB ból nem? A processzor kb 20%on volt, a lemez 100%on, a többire nem emlékszem. Képet is tudok róla küldeni, de csak este, mert akkor leszek csak gépközelben (telefonról írok most).

2017. máj. 7. 09:19
 4/10 anonim ***** válasza:

Ige a ramnal az nagyon keves szabad. A lemez azert volt 100%-on mert betelt a ram, es lapozofajlba kellett tennie az adatokat aminek ramba kene lennie.


Tehat nem lemez baj van, hanem keves ram.

2017. máj. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget! Esetleg tudtok tippet adni, hogy ramot hogyan vegyek (mi alapján válasszak stb)?
2017. máj. 7. 20:27
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]


Pl itt végigmész a kereső lépéseken, mivel a géped pontos típusát még nem árultad el, csak hogy valamelyik G50.


Megnézheted esetleg aida64 vagy cpu-z -vel a ramod típusát, érdemes lenne pont ugyan olyat rendelned, de nem nagy gond ha mást veszel csak passzoljon.

2017. máj. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

megnéztem és végre megtaláltam mi a pontos.. g50-70

Bocsi amiért nem vagyok pontos csak hát nem értek ezekhez

2017. máj. 7. 23:22
 8/10 anonim ***** válasza:

Ddr3L noti ram kell, peldaul:


[link]

2017. máj. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Annyit szeretnék még, hogy 8gigásat is használhatok-e bele, mert azt írták több oldalon is, hogy max 16gb ram (és két hely van), és hogy megéri-e több ramot venni?
2017. máj. 8. 09:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem feltetlenul, amihez mar tobb kell oda gyenge lenne a cpu es gpu, azt pedig nem cserelhetsz.
2017. máj. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!