Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows telepítési hiba? (SOS)

Windows telepítési hiba? (SOS)

Figyelt kérdés

Egy 3 éves Asus laptopról van szó, amin jelenleg Win10 fut.. A dolgok az utóbbi hónapokban egyre csak elfajultak, mára odáig jutott hogy egy alkalmazást sem lehet telepíteni elsőre (mindig kiír egy hibaüzenetet az első telepítésnél, a másodiknál felrakja hibátlanul), a laptop letiltotta a cd/dvd olvasót/írót, letiltott egy pendrive port-ot (a 2-ből csak 1-et tudok használni, a másik épp csak telefon töltésre szolgálhat), nem futtat gyakorlatilag semmilyen programot. Ha elindítok egy játékot, kb 5 percig megy hibátlanul, ezután a játék elkezd akadni, és végül hibaüzenettel kidob.. A böngésző nem áll le teljesen, így mindig amikor megnyitom a böngészőt azelött feladatkezelőben le kell állítanom (chrome-nál, firefox-nál és még explorer-nél is egyaránt).. Próbáltam már internetről letöltött MediaCreationTool-al is, mind a win8, win8.1, win10-es verziókkal, de semmi nem jó mert 100% után kidob egy hibaüzenetet a "nincs elég tárhely" üzenettel. Ez kicsit nevetséges, mert 500GB-os merevlemez van benne, és gyakorlatilag maximum 200-at ha használok belőle. Próbáltam volna lemezről is, de ugye ez a lehetőség kiesett, mivel ugye nem olvas be semmit. Megpróbáltam pendrive-ról is két féle módon.


1: Megnyitottam a pendriveban lévő installer mappát, és elindítottam a setup nevű alkalmazást. Ezzel odáig jutottam hogy a "Windows-fájlok másolása" lehetőség felment 100%-ra, és ezután a következő üzenetet adta ki:


"A Windows nem tudja telepíteni a szükséges fájlokat. Győződjön meg arról, hogy a telepítéshez szükséges összes fájl elérhető, és indítsa újra a telepítést. Hibakód: 0x800705AA"


Egy lehetőség van, rányomni az "OK" gombra.. Ezek után visszavonja az eddig tett dolgokat, és újraindul a gép..


---


2. Beállítottam a BIOS-ban hogy a pendrive-ról BOOT-oljon, de amikor leokéztam az egészet, akkor ez fogad:


"An operating system wasn't found. Try disconnectig any drives that don't contain an operating system. Press any key to restart" Ez annyit takar kb, hogy Nem talált operációs rendszert, és hogy próbáljak meg levenni olyan meghajtókat amik nem tartalmaznak operációs rendszert..


Már teljesen belefáradtam ebbe az egészbe, jó lenne ha már működne rendesen.. Remélem valaki tud segíteni valamiben! Nem kérem a "dobd ki a nem értesz hozzá" és társait (egy másik kategóriájú kérdésemben kaptam ilyet).. + Ha lehet, pontos leírást is kérnék, mert tényleg nem nagyon értek hozzá. :c



2017. máj. 11. 21:44
 1/3 Argloss ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=8j_x6bVvWqI


Rosszul csináltad meg a telepítő usb-t, vagy nem jól állítottál be valamit a "bios"-ban.

A gép bekapcsolásakor már legyen bedugva a pendrive. Az ESC gomb lenyomásával a boot menübe tudsz lépni, ott ki tudod választani a pendrive-ot. (ha nincs ott, akkor hibás az usb port, rossz a pendrive stb.)

Ha egyedül nem megy, akkor muszáj leszel szakemberhez/baráthoz fordulni.

2017. máj. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Elkezdtem másik telepítőt csinálni (pendrive) és a letöltés után ezt az üzenetet kaptam:


Hiba történt az eszköz futtatásakor


Nem tudjuk pontosan, hogy miért, de az Ön gépén nem sikerült futtatni az eszközt. Ha továbbra is problémákat tapasztal, forduljon az ügyfélszolgálathoz, és hivatkozzon a hibakódra. Hibakód: 0x80070008 - 0xA0003

2017. máj. 13. 14:55
 3/3 anonim válasza:

lehet h töredezett a meghajód ird be keresőbe h Meghajtó Töredezettségmentesítő utána elemezd vele az összes partíciót és optimlizáld őket!

utána rufussal ird rá az usbre a wint amit akarsz rá fel rakni és utána próbáld meg feltelepiteni!

2017. júl. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!