Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miben és hogy kéne megcsinálni...

Miben és hogy kéne megcsinálni egy ilyen nyilvántartást?

Figyelt kérdés

Hello. A történet röviden hogy apám munkahelyére kéne frissíteni egy excel fáljt, átírogatni a képleteket. Én most fél évig passzívon voltam és úgy gondoltam ideje lenne megint programozni, így szeretném neki megcsinálni.


Igazából ő egy nagyon egyszerű szerkezetet gondolt ki. Festékekről van szó, van mondjuk 100 féle, mind a 100 kap munkafüzetet és akkor ott van hogy dátum/azonosító/bejött/elfogyott/megjegyzés/raktáron


És akkor ez mindegyik festékhez külön, a bejötthöz írják hogy mennyi festék érkezett, elfogyotthoz hogy mennyi fogyott és ugye ki kell számolni hogy raktáron mennyi marad. Na már most ez még nekem is megy SUM[bejött] - SUM[elfogyott]. Na már most viszont első kérdésem. Hogy lehet azt Excel-ben (még sosem foglalkoztam Excel-lel mélyebben) hogy például azt megadni, hogy addig summázon amíg van adat.


Mert ugye Úgy lennének adatok hogy folyamatosan írják új cellákba hogy mennyi jött, ma 5 liter, holnap semmi, holnap után 100 liter, azután a másik oszlopba hogy 50 elfogyott és így tovább. Ezt makrókkal meglehet oldani?


Aztán gondoltam még ilyenekre hogy hogy ha elkezd írni egy üres sorba, akkor oda automatikusan beírja az-az napi dátumot, vagy hasonló praktikákon. S itt jön a második része a kérdésemnek. Egy ilyen Adatbázist, vagy inkább nyilvántartást miben lehetne egyszerűen jól megcsinálni, vagy milyen szerkezet lenne amiben könnyebben lehetne vezetni? Esetleg valami videó tutorial, ami alapján megtudom csinálni.


Előre is köszönöm a segítséget!


2017. máj. 14. 12:52
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!