Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az Apple laptopjai mennyivel...

Az Apple laptopjai mennyivel staiblabbak/ megbízhatóbbak a Windows-alapú gépeknél? Rettentően drágák, de megérik az árukat?

Figyelt kérdés

2017. máj. 16. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha munkagépként használod (videovágás, zeneszerkesztés) és kitermeled az árát vele, megérheti. Csak netezni és alap dolgokra használni és persze villogni vele már nem.
2017. máj. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
A windows utoljára a 90-es évek közepe-vége felé volt instabil. Ugyanolyan hardverrel pont ugyanolyan stabil mindkettő.
2017. máj. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

A Windows a mai napig instabil (bár egyre kevésbé) inkompatibilis hardveren, tört rendszeren, tört alkalmazásokkal, tört vírusirtóval, crack-elt játékokkal, mindenféle kétes forrásból letöltött alkalmazásokkal.


Az Apple gépek ezt kivédik azzal, hogy a hardver adott, az alkalmazások eredetik, az oprendszer Apple gépekre ingyenes, tehát nem kell hozzá törés. Ha a Windows rendszereden is minden rendben van, ugyanolyan stabil, mint egy Mac.

2017. máj. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én fél éve váltottam Apple laptopra és nem cserélném vissza. Így tapasztalom, hogy sokkal stabilabb a rendszer, simábban gördülékenyebben fut az egész. Régebben szerettem mókolni a Windowssal és előfordult hogy egy nap ötször is újra telepítettem mire rendben volt, de később is egy idő után csak az újratelepítés volt a megoldas a lassulása

2017. máj. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%
Azt azért tudni kell hogy az emberek balfa.szok, és sokat ezért ajnározzák az apple-t. Ha értesz valamennyire hozzá, vagy megveszed akkor semmivel sem rosszabb.
2017. máj. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A stabilitással szerintem egyik rendszeren sincsen már probléma. Ha idióta módon használják, egyik rendszer sem jó, a hülye felhasználót nehéz kivédeni. Ez utóbbiban egy macOS talán egy valamivel jobban teljesít, de az sem hülyebiztos. Maga az oprendszer nem omlik össze egyik esetben sem, én legalább is ezt XP alatt tapasztaltam utoljára Windows alatt rendszeresen, azóta elvétve, és amióta OSX/macOS-t használok, talán ha 3-szor láttam a „szürke halált”, három különböző gépen egyszer-egyszer.


A megbízhatóság alatt nem tudom, hogy mit értesz, így erre nem igazán tudok mit válaszolni. Windows alatt is merek netbank-ba belépni, ha ilyesmire gondolsz.


Az árukat akkor érik meg, ha:


- egyrészt meg tudod fizetni (ha nem, akkor nyilván nem éri meg...)

- ugyanazt a munkát gyorsabban és kényelmesebben tudod ellátni egy MacBook-on, mint egy Windows PC-n

- olyan szoftvert használsz, ami más platformon nem fut


Az anyagi részt kivéve persze szokás kérdése, és nyilván meg lehet szokni egy másik rendszert is, és meg lehet tanulni egy másik szoftvert is, csak amikor az ember ezzel keresi a kenyerét, akkor nem nagyon engedheti meg magának azt, hogy hónapokig bevétel nélkül maradjon, mert éppen kísérletezget.


Ezen kívül még két apróság, ami lehet, hogy sokaknak nem fontos, de nekem az:


- nagyon jó billentyűzetük van, más, hasonló árkategóriájú nem Apple laptopon még csak nagyon hasonlóval sem találkoztam

- a trackpad verhetetlen, egeret szinte soha nem használok, teljesen leszoktam róla, míg ha át kell ülnöm egy Win laptop elé, hát ott kétségbeesetten keresek valami használható eszközt :-)


Rettentő drágának nem mondanám őket, bár a legújabb Pro-k árazása vérlázító, az Air, vagy a kis Macbook a maga kategóriájában egyáltalán nem rettentően drágább, mint a hasonló paraméterekkel bíró HP, Dell, vagy Lenovo gépek. A Pro az igen, de nem is fészbúkolásra csinálták, szóval arra (meg efféle, átlagos használatra) teljesen felesleges pénzkidobás.

2017. máj. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális nem Apple laptop is kerül annyiba, mint a Macbook Air. Ami olcsóbb, abban valamilyen hiánnyoság van :

- nem fémház, hanem valami gusztustalan, fröccsöntött borzalom

- nem bír töltés nélkül 10-14 óra intenzív használatot

- külön meg kell venni hozzá a Windows rendszert, ami 30 - 80 000 Ft közötti árban kapható

- nem könnyű cipelni


Aki használt már Apple gépeket, az tudja mi a különbség. Az irigy prolik számára pedig mindig is sznob termék lesz. Azok számára is, akik nem is hajlandók kipróbálni, csak a szájuk jár. Egy Macbook sznob gép, bezzeg az ugyanannyiba kerülő vagy lehet drágább normális, minőségi Windows laptop érdekes módon nem

2017. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 nem az ára miatt tartják sznob gépnek, hanem azért, mert sznob gyerekek a leghangosabb felhasználói.


Persze ez semmit nem mond el a gépről magáról, azokról sem, akik egyébként használják, sajnos mindent a leghangosabb használókról ítélnek meg.

2017. máj. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk azt a 80ezres windows-t irigylem :D


10-14óra intenzív használat? Haha ezen jót mosolyogtam. Kicsi barátom neked mi számít intenzívnek, a Facebook? Használtam már air-t, 6-7 óra átlag használat (semmi leterhelő!) és már percenként néznem kellet hogy mennyit bír.

És nem mondom hogy egy Windows gép többet bír. De azért ne hypoljuk túl... És az air elég nevetséges áron megy ( 256gb ssd-vel picivel kevesebb mint 500e) Elavult hardverrel, gyenge kijelzővel, régi dizájnal...

2017. máj. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!