Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudom elérni, hogy a gép...

Old Legohand kérdése:

Hogy tudom elérni, hogy a gép lássa és használja az Nvidia videókártyámat, ne csak az integráltat?

Figyelt kérdés
Van egy vadiúj Lenovo Ideapad 510-15IKB típusú laptopom Windows 10-el. Intel HD Graphics 620 az integrált kártya, illetve van benne egy Nvidia Geforce 940MX is. Ezútóbbi semmilyen jelét nem mutatja a létezésnek. Nem található az eszközkezelőben, és a driver telepítése esetén is azt írja, hogy a telepítő nem talál kompatibilis hardvert (ami nyilván logikus). A BIOS-ban engedélyezve van. Már lassan két napja próbálgatok mindenféle módszert (pl. a driverek különféle sorrendben telepítését), de nem vezettek eredményre. Lehetséges esetleg, hogy hardveres probléma áll fenn? Ha nem, mi lehet a megoldás? Nem szeretném felküldeni a laptopomat, sokszor 1 hónapig tart, mire egy egyszerű problémát megoldanak. Valami ötlet?

2017. máj. 18. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Felmész az Nvidia oldalára és leszeded a Geforce Expirience programot. Lesz a tálcán az ikonok között egy nvisia indítópult, ahol betudod állítani, hogy melyik program használja a nagy teljesítményű grafikus kártyádat.


Pl. Firefox.exe vagy skype.exe vagy akármi.


Egyenként meg tudod adni, vagy használhatod az alapértelmezett beállításokat, ahol a legtöbb esetben az Intel HD-t fogja használni.



így néz ki:


[link]

2017. máj. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy lehet nem kell a Geforce Experience program, ezt nem tudom már, és az Nvidia vezérlőpultot kell megnyitni a tálca ikonon jobb egér gombbal.
2017. máj. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hello, köszi a választ!

Nyilván mivel a gép nem ismeri fel a videókártyát, így nincsen telepítve hozzá semmilyen program amit elő lehetne hívni az asztalon jobb egérgomb segítségével. Próbáltam az Experience-t is már, de ez is hasonló errort dob: a program használatához Nvidia Geforce hardverre van szükség. Pedig van a gépben. Biztos.

2017. máj. 18. 11:18
 4/7 anonim ***** válasza:

lenovo oldaláról szed le a gyártód nvidia driverét, vagy használd a gyártó általános driverét.


Vagy bemész az eszközkezelőbe és a videókártyán nyomsz egy illesztőprogram frissítését az internetről.

2017. máj. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amint az a leírásban is szerepel, a driver nem talál kompatibilis hardvert (se a Lenovo oldaláról leszedett, se a GeForce oldaláról leszedet), az eszközkezelő pedig nem mutatja a hardvert.
2017. máj. 19. 07:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor dobd ki a p.ics.ába a gépedet.
2017. máj. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vidd vissza a boltba ahol vetted
2017. máj. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!