Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Gopro hero 5 -höz mikrofon...

Gopro hero 5 -höz mikrofon van esetleg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Neki szeretnék állni vlogolni és nem akarok új kamerát venni hanem gondoltam hogy a goproval videózgatnék. Tudom akciokamera és nem erre van de akkoris :D tudtok mondani jó mikrofonokat hozzá? Fontos hogy azert jo minosege legyen a hangnak is

2017. máj. 19. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Van, kell venni egy Mic Adaptert - kb 15k magyarországon, de 10k-ért van e-bay-en utángyártott kb, ami jó, annál olcsóbban a minőség rovására megy.

Onnantól kezdve The MKE 2 is available for $199.95US.

de más egyszerű "bolyhos" mikrofont ajánlok, rengeteg típus van.

2017. máj. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ebayen lehet kapni párszáz forintért is mikrofon adaptert Hero5-höz, ez egy próbát szerintem pont megér, aztán akár vlogolhatsz is róla, hogy a komolyabb és drágább mennyivel jobb minőséget biztosít ugyanazzal a mikrofonnal.


az adapterrel meg utána olyan mikrofont dugsz a kamerára, amilyet akarsz. na meg ugye akár csinálhatsz is majd egy vlogot róla, hogy milyen mikrofonnal érdemes GoProval vlogolni.


de ha már vlog, akkor a The VR Tech csinált mikrofon tesztet, nézd meg a videójukat...

,-))


viszont a GoPro tényleg nem az igazi vlogolásra, emberek videózására. iszonyatosan nagy a látószöge és marha nagy a torzítása. szoftveresen korrigálható, de azért akkor sem lesz az igazi. amikor valami sport akciót videózol, akkor nem olyan zavaró, meg ott sokszor szükség is van a nagy látószögre, hogy beleférjen minden, de azért egy vlognál nagyon nem ideális. szerintem már egy hétköznapi mobiltelefonnak is sokkal jobb, emberibb a látószöge és sok esetben egyszerűbb is lehet használni, mint egy külön kamerát. arról nem is beszélve, hogy a mobil úgyis mindig nálad van és nem kell külön rákészülnöd, hogy na most videózni fogsz, csak előveszed és videózol.


viszont a mobilhoz is kell egy átlalakító, hogy normál mikrofont tudj rákötni, mert a mobiloknak 4 pólusú headset csatlakozója van (3 pólus a sztereo fülhallgatóhoz, meg egy mikrofon pólus), a mikrofonoknak meg csak 3 pólusú sztereo vagy 2 pólusú mono csatlakozója van.

2017. szept. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

amúgy a legolcsóbb, már egészen jó kamera mikrofon a Rode VideoMic Go valami 25e forintért, ezt később bármilyen kamerára rá tudod tenni. ha meg többet is költenél mikrofonra, akkor a Rode (és persze más gyártók is) egy csomó féle megoldást gyártanak egy csomó féle árfekvésben.


mivel én inkább lebeszélnélek a (csak) GoProval (sokat) videózásról, ezért szerintem ne is csak a GoProhoz használható mikrofonban gondolkodj. a GoPro bizonyos dolgokra jó, de egy igényes vlogban csak mellékszerepet hagynék neki a helyedben.

2017. szept. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!