Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » MSI GeForce GTX 1070 ARMOR...

MSI GeForce GTX 1070 ARMOR vagy GIGABYTE GeForce GTX 1070 WINDFORCE OC? Szerintetek melyik videókártyát lenne érdemes megvásárolni e két kártya közül?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy éppen videókártya vásárlás előtt vagyok és jelenleg ez a 2 kártya között "vacelálok".

Tudom hogy teljesítményileg nincs különbség (mivel mind a 2 kártya 1070) csak hűtésben van szerintem leginkább különbség és esetleg anyaghasználatban is lehet.


Szerintetek melyiket lenne érdemesebb megvásárolni e két kártya közül?



2017. máj. 30. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Írd le a teljes PC configod, amid van most, mert tartok tole, hogy a GTX1070 felesleges lesz.


1) Nem mindegy, milyen monitorhoz, mert az LG pld. támogatja a Freesync-et, a G-Sync-et viszont nem.

LG Monitorhoz nem is igen vennék nVidia-t.

2) Nem mindegy, milyen felbontáson játszol.

3) Nem mindegy, milyen processzor van a gépben, simán lehet, hogy beleteszed a GTX1070-et, csak a RAM,CPU bottleneck lesz.


..de ha mindenféleképp elkotelezted magad, én az MSI-t venném. Hutese korrektebbnek tunik.

2017. máj. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Gépem:

Processzor: Intel i7 6700

Alaplap: Gigabyte GA-H170-D3H

Memória: Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 2133MHz

Merevlemez: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX

Tápegység: XFX Pro 550W

Processzor hűtő: XIGMATEK Loki II 9cm

2017. máj. 30. 16:47
 3/6 A kérdező kommentje:

Az előzőből kihagytam a monitor-t. Egy fullHD felbontású, 16:9-es képarányú LG monitorom van jelenleg, de egy év múlva tervezek vásárolni egy nagyobb felbontású 21:9-es képarányú monitort.

Ezért ragaszkodok az 1070-hez, mert igaz hogy még most egy évig fullHD-ban felesleges lesz, de utána már nem lesz az.

És amint látod ezek az eszközök (proci, alaplap...) simán ki fogják szolgálni az 1070-et.

(Nem fogok egy "krumpligépbe" 1070-et tenni, nyugi.) ;)

2017. máj. 30. 17:02
 4/6 anonim válasza:
Azt mondjuk nem értem miért jó fullHD nál nagyobb felbobtásban játszani. Nem néz ki sokkal jobban a 4k sem az 1440p
2017. okt. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Egyébként a tápot cserélném
2017. okt. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 5. válaszoló! Mit cserélnél a tápon?


Amúgy Augusztusban sikerült is megvásárolnom, tökéletesen meg vagyok elégedve a teljesítményével. Monitor vásárlásakor maradtam a FullHD-nál, csak 21:9-es képarányban (2560x1080-as felbontás). Úgyhogy királyul teljesít a videókártya ilyen felbontásban. Nem bántam meg,hogy ezt vettem. :)

2017. nov. 1. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!