Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem bírja a gépem a windows...

Nem bírja a gépem a windows 10 et?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy gépem ami eleinte windows 7 el volt pörgött rajta nagyon 1 másod perc se kellet be hozott mindent és hát ki jött a windows 10 nagyon bejön jobban mint a 7 kinézetre is és tudásban is de a gépemen valami módon nem akarok normálisan működni 10 szer próbálkoztam vele elsö tünetek start menü az egész sora nem akar működni mint ha ott se lenne 2 ik tünet lassabban működik rajta mint a 7

Gép adatai

core 2 quad q9400 4 magos

ram 6 gb

vga HD 4350 1gb

HD 250 GB sata 3

nem elég neki ? mármint a windows 10 nek ?


2017. máj. 31. 18:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Legfrissebb driverek rendben fel vannak telepítve?
2017. máj. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hát nem tudom vagyis nem értek maga a windows 10 nem teszi fel a drivereket ?
2017. máj. 31. 18:56
 3/14 A kérdező kommentje:
pl a a eszközkezelőben nem a én videokártyámat írja hanem eszt ati radeon hd 4300/4500 series ez mégis mi ? mikor az enyém HD 4350
2017. máj. 31. 18:57
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!

A számíógéped konfigurációt 2-3-szorosa a Windows 10 minimális rendszerkövetelményeinek. Nekem ennél gyengébb gépen is minden probléma nélkül működik.

Az illesztőprogrammal nincsen semmi gond, mert az több modellre is jó (4300-4390), nem ez okozza a hibát.

Ez egy gyakori probléma, a megoldásáról sok információ található az interneten.

Ha szerencséd van, egy apró parancs futtatásra is megoldja:

1. Nyomd meg egyszerre a Windows és az R billentyűt!

2. Írd be, hogy "powershell", majd nyomj Entert vagy OK-t!

3. A megjelenő PowerShell parancssorba másold be: "Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}", majd most is nyomj Entert!

4. Amint lefutott, indítsd újra a számítógépedet, működni fog.


Remélem, segített a tippem. Amennyiben nem, további segítségnyújtást vállalok.

Angol nyelvű forrás: [link]

2017. máj. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Frissítve van a Win10 a legújabb verzióra?

Régebbi 2015-ös verziókon nekem is volt ilyen bug. Már nem emlékszek, hogy hogyan javult meg, de vagy frissítéssel vagy újratelepítéssel.

De azóta nem jött elő ilyen.

2017. máj. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A parancsokat az idézőjeles nélkül illeszd be!
2017. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

HD 4350 -el van a gond. [link]

HD 4000 -es széria vagy régebbi kártyákat egyáltalán nem támogatja.

A HD 5000 és 6000 -es szériáknál csak a DX11 -ig támogatja.

A Windows 10 igazi előnyét a DX12 -t nem lehet vele elérni.

(Bár még nem nagyon használja semmi a DX12 -t)

HD 7000 vagy újabb kártyák teljes mértékben kompatibilisek.

2017. máj. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én a 7. válasszal nem értek egyet. Attól még, hogy játékok nem fognak működni, MBDD alatt attól még az op. rendszer működni fog (vannak fent fényképek), csak nem lesz kihasználva a kártya összes ereje.
2017. máj. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

hát nem tudom amúgy idegembe újra húztam windows 7 re hát mind mondjak olyan mind az álom de min1 2 hónap és hozom az új gépem remélem azzal nem lesz ilyen gond ja eszt a gépet gtx 960 as vgával használtam ezekkel a játékokkal

resident evil 7 far city primal battlefield 1 médium beállitásokal elég szépen vitte de váltani akarok nagyobbra segítenétek ? keret 100 ezer ft

nem muszáj lenni benne vgának majd utólag veszek bele de leg fontosabb 3 ik generációs i5 legyen benne

tudom uj kérdés kéne ehhez de nincs kedvem ki irni még egyet azért köszi válaszotokat

2017. máj. 31. 20:57
 10/14 anonim ***** válasza:

Miért pont 3. generációs i5?

Van LGA 1155-ös foglalatú alaplapod? Ha van okés, de ha nincs, akkor már nagyon nem éri meg 3. generációra építeni...

A jelenlegi konfigod eladnád az új gép előtt vagy csak később?

Mert jelenleg a 7. generációs i5-re lenne érdemes építkezni, de sokkal inkább egy Ryzen R5-re, csak ott annyi baj lenne, hogy nincs integrált VGA a prociban, így ha egyből nem tudsz videokártyát tenni a gépbe, akkor nem lenne képed. Ezért kérdeztem, hogy eladod-e a régit, mert ha nem akkor abból ideiglenesen, míg nincs pénz új kártyára, akkor át lehetne tenni az új gépbe azt a VGA-t amennyiben Ryzen R5 mellett döntenél.

2017. máj. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!