Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Összedobnátok nekem egy gépet...

Összedobnátok nekem egy gépet 100. 000 forintból?

Figyelt kérdés

Próbáltam összerakni egyet a PCX-en de annyi minden van ott és nem tudom hogy nekem melyik lenne a legjobb de főleg játékra kéne.

Nem kell bele minden, eddig ezek vannak meg:


-GTX-750 Ti

-2 darab Kingston HyperX Fury Black DDR3 4GB

-Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX

-XFX TS 430


2017. jún. 3. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:

NZXT Source 210 Elite

MSI B350m Pro-VDH

AMD Ryzen 5 1500X.

2017. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ramot pedig eladod es csere ddr4 -re, nem erdemes regebbi (ddr3-as) generaciokra epiteni csak mert van hozza ramod.
2017. jún. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

100.000 Ft ból nem tudsz rendes gépet összerakni játékra vagy ha sikerülne is nem tudnal uj játékokkal játszani.


Egy 750Ti nem a legjobb videókartya jatékra legfőképpen azert mert öreg lehet hogy van benne 4 GB VRAM de én inkább beruhaznek egy ujabbra mondjuk egy 1050 Ti re.


Processzorból a 7. Generációsokból választanék i3 vagy i5-ösök közül de akár még a 6. Generació is jo választás lehet. Pl egy i5 7600 65000 Ft körül van de egy 7400 is teljesen jó.


Alaplapból keress valami olyan ami neked megfelel. Figyelj arra hogy hány RAM foglalatot akarsz valamint a videókartya foglalatot is ellenőrizd hogy jó e. Talán a legfontosabb az hogy milyen processzor foglalat van rajta(pl amiket írtam prociknak 1151 es foglalata van arra is oda kell figyelni). Az amd procikhoz meg ennyire sem értek sajna.


Remélem segítettem azért hallgass/olvass el több véleményt mert én nem vagyok a legnagyobb szakértő.

2017. jún. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1-es


Köszi a választ szerintem ezek lesznek.


2-es

Lehet akkor kicserélem DDR4re


3-as


Tervezek egy videókártya cserét is de az még odébb van. :D Az i5 is bejön, mivel eddig csak intel procim volt de az a Ryzen 5 1500X se tűnik rossznak.


Mindenkinek ment a zöld pacsi. ;)

2017. jún. 3. 14:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Jól teszed, hogy Ryzenre építesz, jobban megéri jelenleg egy Ryzen 5, mint egy i5, az első ajánlásaival egyet értek.


Ha eladtad a DDR3-as ramjaid, utána lehetőleg próbálj meg minél gyorsabb memóriát tenni bele, a Ryzen szereti.

Csak ugye a pénzhiány, így max. a gépházon tudnál lespórolni egy 3000Ft-ot ha Zalman Z1 Neo-t veszel, de ha telik majd DDR4-re, akkor jobb az amit az első írt.

Ha meg tényleg nem jön ki, akkor egy R5 1400 se rossz, egy kis OC és 1500x közeli teljesítményt hoz.

2017. jún. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor Ryzen 5 1500X lesz meg a Z1 Neo és szerzek DDR4 memóriát a többit meg majd fokozatosan kicserélem. Köszi mindenkinek a válaszokat. :D
2017. jún. 3. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!