Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A system fájlok túl sok...

A system fájlok túl sok helyet foglalnak. Összesen 1T helyem van, windows 10 mellett. És a windows 884GB helyet foglal, valoszinuleg hiba miatt. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Konkretan a windows 10nek utana olvastam es a system fileoknak legtobb 100GB helyet szokas adni, de azt is csak legfennebb. Itt meg a system fajlok elfoglalnak 884 GB-t. Nagyon zavar es nem tudok mit csinalni vele. Hogyan oldhatnam meg?
2017. jún. 5. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:
2017. jún. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem foglalnak el annyit.

Szerintem te úgy érted, hogy csak egy C partíciód van és nincs D, stb...

Mikor fel lett telepítve a rendszer, nem lett több partíció létrehozva, csak egy amin a rendszer van...

Egy létrehozott 884Gb-os partíciót nem tudom hogyan lehetne már több felé osztani. Utólag lehet meg lehet csinálni programmal, tán olvastam valahol.

De én nem tökölnék vele, újratelepíteném a rendszert és mikor ki kell választani azt, hogy melyik partícióra telepítsük. Törölném a meglévő 884 Gb-osat és létrehoznék egy 100Gb-osat és egy 784Gb-osat és a 100-asra tenném a rendszert...

2017. jún. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 AntZ ***** válasza:

Csinálj egy lemezkarbantartást. Futtatásba (win gomb +R):

cleanmgr

jelöld ki:

C:

majd rendszerfájlok törlése. Rakj mindenhova pipát, és okézd le, majd fájlok törlése. Sokáig fog futni. Ha megvan akkor szintén futtatásba:

dfrgui

Várd meg, amig lefut a töredezettségmentesítés, majd szintén futtatásba:

diskmgmt.msc

A lemezkezelés ablakban így tudod csökkenteni a C: méretét:

https://www.youtube.com/watch?v=Gi-tRu_PvJM&ab_channel=BlueE..

2017. jún. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!