Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne elemezni a...

Hogyan lehetne elemezni a számok bináris ábrázolását számítógépen?

Figyelt kérdés
Előre is köszi:))

2017. jún. 8. 16:56
 1/4 tabaki ***** válasza:

Nem tudom, szabad a gazda!


Mégis, mi a túróról van szó, milyen szempontból akarod „elemezni”? Lehet, hogy ezzel elvész a rejtély romantikája, de hátha még valami választ is kapsz a támpontokért cserébe.

2017. jún. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na látod nekem is pontosan ez a kérdésem. :D

De akkor jöjjenek a támpontok: Informatika érettségi 2017. 7. Tétel: Számrendszerek-Elemezd a számok bináris ábrázolását a számítógépen.

2017. jún. 8. 18:10
 3/4 tabaki ***** válasza:
Nem tudok okosabbat javasolni, mint azt, hogy írd be a Googleba, találsz majd egy csomó használható dolgot. Szerintem érintheted azt, hogy miért hasznos éppen a bináris számrendszer, hogyan valósul meg ez fizikailag, egyébként pedig ismertesd a kettes számrendszerben végzett műveleteket, az ezekkel kapcsolatos problémákat (mint a negatív- és törtszámok ábrázolása), és ezek szokásos megoldásait, térj ki a számábrázolás korlátaira és az ebből adódó hibalehetőségekre. Így hirtelenében nem jut több az eszembe, de egy félórás kiselőadás ebből is kikerekedhet...
2017. jún. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. jún. 8. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!