Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a gondja a monitoromn...

Mi lehet a gondja a monitoromnak? A számítógépemmel lehet a gond, beállításoknál vagy a monitorral?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy Orion TV-t ami monitorként is használható mert tönkrement a monitorom. Tökéletesen működött minden mert nálam úgy van, hogy HDMI-n egy nagyobb TV (LG) van a géppel összekötve, hogy azon filmezzek, az Orion monitoron/Tv-n pedig játszok illetve netezek.

Pár napja elkezdte azt csinálni az Orion készülékem, hogy miközben csinálok valamit azt jelzi, hogy "Nincs jel a PC-ből" (ezt akkor szokta amikor hosszabb ideig nem nyúlok hozzá és akkor 5percről visszaszámol és kikapcsol) és hiába mozgatok egeret, kattintok stb semmire nem reagál. Eközben az LG-n semmi változást nem látok, ezért is gondolom azt hogy az Orionnal van valami mert ha a gépem szarakodna akkor az LG-n is elmenne a kép.

Átnéztem a beállításokat, megnéztem minden kábelt h rendesen be van e dugva. Van valakinek valami ötlete hogy mi lehet a gond ?

Van még garanciám, tervezem visszavinni csak előtte jó lenne kicsit körüljárni hátha nem a monitor hibája.

25/L



2017. jún. 23. 22:44
 1/1 Mr. V. ***** válasza:

"ezt akkor szokta amikor hosszabb ideig nem nyúlok hozzá és akkor 5percről visszaszámol és kikapcsol"


Elképzelhető, hogy kép-beégést gátló beállítás van benne és ha 1 kép több percen keresztül nem mozdul (pl. színcsíkok éjszaka a tv-ben), akkor a tévé kikapcsol.

Próbáld ki, hogy egy folyton változó dolgot adsz a tévére (nagy digitális óra), animált gif, stb. és persze úgyhagyod a gépet. Ha nem kapcsol ki, akkor ez a gond. De még akár a videókártya beállításai között is érdemes nézelődni, hátha külön ki tudja kapcsolni a kijelzőket nem használat miatt.

2017. jún. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!