Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam?

Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Szóval, tudom, hogy nem éppen telórol lesz szó, DE FONTOS, és nem akartam az egyéb kérdésekhez írni, ez mégis csak látogatottabb kategória! A kérdésem az, hogy milyen laptopot vegyek? 15 éves vagyok, elvárásaim: gyors internetezés, videó nézés, facebook, insta, stb...+ videó szerkesztésre, vágásra alkalmas legyen, másra nagyon nem használtam a régi számítógépet sem...

Mondhattok bármilyen gépet, az ár az még úgy sem fix.😁 Köszi!



2017. jún. 26. 22:32
 1/1 anonim válasza:
100%

Bármelyik laptop alkalmas az összes igényedet teljesíteni, még a legolcsóbb Chromebook is, kivéve a videó vágást. Mivel az nagyon hardverigényes feladat. A helyedben vételkor amiket szem előtt tartanék: a DVD meghajtó felesleges, párezerért vehetsz külső meghajtót, és napjainkban nagyon ritkán használatos. A processzor legyen Intel i5, vagy i7 (ha belefér, és ha lehet, legalább négy magos. Játékkal ellentétben videórenderelésnél az összes magot kihasználja, ezért minél több magos, annál jobb (de valójában a 2 is elég, csak lassabb lesz a renderelés. Nekem két magos hatodik generációs alacsony fogyasztású i5 6200U van, és szoktam videót vágni. FHD-ben Premiere Proval, és bírja, csak néha egyet egyet döccen. Meg lassabban renderel). Dedikált grafikus gyorsító nem prioritás. Játéknál segít, de valójában csak a képkockasűrűség növeléséért felel. Videóvágást alig könnyíti meg, többet érsz egy erősebb processzorral, integrált grafikus gyorsítóval.


A fent felsorolt dolgokat ha szem előtt tartod választáskor, akkor jó kis laptopod lesz, még videóvágásra is.


Vagy van egy teljesen másik út, mivel nem írtál keretet, ezèrt leírnám: ha sok pénzed van, akkor egy 2015-2016-2017-es MacBook Pro-val is jól járnál. Videószerkesztésben a legjobbak (feltéve, ha Final Cut Pro-t használsz [!!!]), ne tévesszen meg a papíron picit gyengébbnek tűnő hardver. Továbbá gyors, játékon kívül bármire tökéletes, és még elegáns is, nincs telerakva fröccsentett műanyaggal.


Van egy harmadik út is:

Egy notebook ugyanolyan teljesítménnyel mint egy asztali gép, sokkal többe kerül annál. Ezért ha nincs nagyon szükséged a hordozhatóságra, akkor érdemesebb egy asztali gépet venni, ami olcsóbb egy hasonlóan jó laptopnál. Ha meg mégis szükséged van a hordozhatóságra mondjuk suli miatt, akkor az asztali gép mellé veszel egy olcsó notebookot.

2017. jún. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!