Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom egy kép méretét...

Hogyan tudom egy kép méretét (a fájlméretét) kisebbíteni úgy hogy megmaradjon ugyanabban a formátumban?

Figyelt kérdés
Nem vagyok számítógépzseni, lécci segítsetek!
2010. máj. 20. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Windowsban röptömörítéssel, de ez minimális mértékű, és háttértárolókon elvész ez a tömörítés. Tömörített mappába helyezheted még (ezt jobb egérgomb - új - tömörített mappa úton érheted el), illetve a méretét is kisebbítheted arányosan, pl. Paintben nyújtással, mondjuk 90%-ára zsugorítod össze függőlegesen meg vízszintesen is.
2010. máj. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy milyen formátumban van. Ha jpg, akkor egyszerű dolgod van, töltsd le a PhotoFiltre nevű programot (ingyenes), húzd rá a képet, majd fájlmentés másként, ekkor kiad egy ablakot, amin lehet állítani egy csúszkával a tömörítés mértékét, evvel nagyon kis méretre is le lehet tömöríteni (persze a minőségéből veszt). Ha bmp, akkor pedig csak úgy tudod, ha csökkentet a méretet (szélességet és magasságot, szintén PhotoFiltre-vel lehet) arányosan, de ajánlom jpeg-be való átkonvertálását, nem sokat veszt a minőségéből (látszatra), de jelentősen csökken a mérete.

(esetleg Windows (XP) alatt megpróbálhatod ezt is jobb gomb/speciális gomb alul/tartalom tömörítése helymegtakarítás végett, nem lesz külön arhívum hozzá, hanem megnyitáskor automatikusan (mintha nem is lenne tömörítve) kibontódik, és ugyanúgy megjelenik, de csak akkor van értelme, ha sok képed van.

Illetve ha sok képed van, akkor van egy program Magic Resizer (ha jól emlékszem), ami automatikusan az összes képet azonos formátumra, méretre hozza)

2010. máj. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Megoldottam Photofiltre-vel!De azért köszi!
2010. máj. 20. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!