Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért melegszik a cpu és a...

Miért melegszik a cpu és a vga? Miért esik le az fps? Miért szaggat a játék folyamatosan másodpercenként (fps50-60)?

Figyelt kérdés

Konfig:

cpu: i5-4440

vga: asus rx 470 4gb

ram: kingstrom hyperx fury 2* 4gb 1600 mhz

alaplap: asus b85m-g

hdd: wd ezex 1tb


Mini atx házam van, valószínű, hogy a zsúfoltság miatt nincs elég levegő áramlás és ezért meleg levegővel próbálja lehűteni az eszközöket...gondolom?! (CSAK A MAFFIA 3-NÁL)cpu, vga 70 fok és felette...


Fps csökkenést a WOT nevű online játéknál is és a maffia 3 nál is tapasztalok. Ha 120 ról indul akkor 1-2 óra elteltével lassan leesik kb 50-60 ra és már rendesen szaggat a játék!!! Ha 60 ra állitom a maxot, akkor 30 ig esik le és ugyan az a szindróma.

wotnál jó a hőmérséklet 50-60 fok max, mégis csökken az fps és mégis szaggat.


Az assassin's creed 3- nál sem fps csökkenés, sem melegedés nem tapasztalható.


1920*1024-es felbontás full hd-ban játszom, ha leveszem a grafikát közép szintre akkor is jelentkezik fps csökkenés.

Hónapok óta próbálom kitalálni, hogymi a probléma, de tanácstalan vagyok, légyszi segítsetek rájönni, hogy mi a gond vagy mivel van a gond!!!


wot: fps csökkenés, szaggatás(minden másodpercben ugrik egyet, mintha rendszeres lenne), stabil hőmérséklet


maffia3: fps csökkenés, szaggatás, magas hőmérséklet


assassin's creed3: semmi nem tapasztalható, stabil hőmérséklet és fps.


Nem értem az egészet, nem látok összefüggést, talán a maffiánál indokolt a hömérséklet emelkedés, mert az már igencsak igénybe veszi a gépet, de hasonlóan már 50-60 fpsnél szaggat a játék.


Légyszi segítsetek!!!!



2017. júl. 10. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Leírod milyen gépházad van? Lehet tényleg túlzsúfolt de nem azért mert mATX lapod van hanem mert mATX lapot befogadó házad van és nem képes magát hűteni megfelelően a rendszer. Azért egy RX470-et nem árt szellőztetni, az már képes hőt termelni. Ha szűk a hely akkor meg nem kap levegőt és felmelegszik, ez ilyen egyszerű. Nekem egy Zalman Z9 Neo házam van, nézz rá. Elég tágas, akár folyadékhűtés is férne bele és ebbe én már mernék bármit tenni mivel 5 ventije van gyárilag és jó a hőelvezetése. Meg ugyan, nyár van, ma 38 fok is volt, most különösen fontos a megfelelő hűtés, a kisebb házak ha kicsit komolyabban vannak felszerelve lehet nem bírják a strapát.
2017. júl. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen valóban mini át és alaplapot befogado házam van... Sejtettem, hogy nem ártana egy nagyobb ház... A melegedét ez indokolja és bizonyos játékoknál az fps csökkenést és a szaggatast is, de mi van plusz a wottal???

Nincs lágy, nincs pingvin, fps mégis csökken. És elkészült szaggat is 50-60 fpsnel, ami nem normális. A mag hőmérséklete és a CPU is jó 60 alatti..... Lehet, az hogy a zsúfoltság miatt esetleg a vga lapon lévő egyéb alkatrészek melegedése okozhat fps csökkenést???? Tehát a mag hűtve van, de egyéb összetevők lehet, olyan melegek, melyek zavaró tényezők lehetnek??!!

A típusát nem tudom, eredetileg ez egy irodai szg volt, csak fejlesztettem... Képet tudok felrakni , ha muszáj...

Köszönöm a segítségedet!!!!

Veszek egy újabb tágasabb házat, meg nem tudom milyet, számomra nem fontos a stílus és a dizájn, csak hűtsön.

Egyébként a CPU is melegedett, de vettem rá egy torony hűtőt és jobb lett a helyzet. De az fps csökkenés meg fenn áll.

Esetleg tudnál írni támpontot, hogy milyen szempontot vegyek figyelembe???

2017. júl. 11. 07:42
 3/5 anonim ***** válasza:

"de mi van plusz a wottal???

Nincs lágy, nincs pingvin, fps mégis csökken. És elkészült szaggat is 50-60 fpsnel, ami nem normális." - Ezt fordítsd le nekem pls, többszöri nekifutásra sem értettem meg :D

[link] - Itt egy támpont az ideális hőmérsékletekről. A HDD-m (samsung) azért 41 fokos mert az előtte levő ventit az új táp miatt nem tudtam bekötni, kell majd hozzá valami toldás. A másik tároló az SSD az azért olyan hűvös. Amúgy ez a házam van: Zalman Z9 Neo. Link róla ha érdekelne: [link] Elég tágas és jól szellőzik, az 5 gyárilag benne levő venti is erről gondoskodik. Mondjuk még annyi, hogy a Lol-nál komolyabb játék ezt a konfigot még nem terhelte meg amim most van mert amióta Lol-ozok nem nagyon töltök le más játékot. Attól még van, hogy kliens a háttérben fut + a böngésző és kitudja mennyi lap nyitva köztük youtube is és meg sem nyikkan, bírja és nem melegszik. Egyébként ha nincs ilyen extrém meleg mint ami mostanság van még hűvösebb a rendszerem és pedig az 5 ventiből nem használom az összeset, a felső 2-t mivel azok világítanak azt hello. Mondjuk nekem gyengébb karim is van, ez nem tol annyi hőt és nincs is megterhelve.

2017. júl. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként nem muszáj házat cserélned, próbáld meg leszedni az oldalát és ha az sem elég állíts oda a ház leszedett oldalához egy ventit hogy telibe fújja az egész belső felszerelést. Próbálhatsz még egyéni fordulatszámot is állítani a proci és videókártya hűtőkre. Persze csak óvatosan, mármint ha nem akarod hogy hangos legyen működés közben. Ha nem zavar akkor állítsd olyan magasra a hűtők fordulatszámait ami elég ahhoz hogy rendesen hűtse a hardvereket. Persze ha lehet valami gyári programmal próbáld meg, az asusnak biztosan van olyan egyedi drivere ahhoz a kártyához amivel tudod szabályozni a kártya hűtését és szerintem a procihoz is vannak ilyenek. Az alaplaphoz járó programok is jók amik képesek vezérelni a hűtést is.
2017. júl. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1 válaszoló van csak, ezek mind az én válaszaim :D
2017. júl. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!