Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha készítek egy képet amit...

Ha készítek egy képet amit átalakítok, majd törlöm az eredeti képet akkor a módosított képből vissza lehet állítani az eredetit?

Figyelt kérdés
Csináltam magamról egy képet amit módosítottam és így sokkal jobban nézek ki rajta mint az eredetin. Ha ezt a módosítottat felrakom a netre akkor akinek van hozzá esze az valahogy el tudja érni a módosított képből az eredetit?

2017. júl. 17. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, mert az új kép nem tartalmaz előzmény információkat és az általános képformátumokba mentve egyéb más réteget sem amin esetleg ott lenne az eredeti tartalom. Nem kell törölnöd az eredeti képet, azzal hogy egy új másolatot mentesz belőle már nem lesz köze hozzá.


Ugyanakkor nem kell túl rutinosnak lenni ahhoz hogy lássák a képen hogy az módosított, ha az alap fényértékek és egyéb expozíciós beállítások mellett valami retusálóeszközhöz is nyúlsz. Mindig visszatetsző amikor hozzá nem értő ember 100-as ecsettel leradírozza a pattanásokat az arcáról és egy homályos folt marad utána, vagy valami fényben oda nem illő részt másol egy másik helyre.

2017. júl. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem. Viszont olyannal már találkoztam, hogy valaki levágott egy képrészletet, azt töltötte fel, de a kis ikonképen mégis az eredeti kép szerepelt. Pld rajta volt a feje is, ami a nagyon már nem látható
2017. júl. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát ha az eredeti képből levágom a fölösleges hátteret akkor úgy már vissza lehet menni a módosított képből az eredetire?
2017. júl. 21. 13:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem. Az hogy a rendszer nem frissíti elég gyorsan az indexképet, nem azt jelenti hogy a fájlban az az adat még létezik. Feltöltve pedig nem fog nem létező adat szerepelni a képen.
2017. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!