Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hibásan vehettem? (Többi lent)

Hibásan vehettem? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok lényegre térek jelenleg van egy "Hitachi Deskstar 7K1000.C 3.5" 500GB 7200rpm 16MB" merevlemezem ami halálán van kondíciója 0% hard disk sentinel szerint (tartalék szektorok el fogytak "5 Reallocated Sectors Count")

A én gépem nagyon nehezen formázta Win xp telepítő mire leformázta volna addigra a gép megsült volna (10% kb 12 óra volt). Viszont egy gépre rádugtuk ott pár perc alatt le formázta viszont azon a gépen rendszerböl lett indítva a formázás Win 7 rendszerböl.

A két gép érősege más más.XP 2gb ram másik meg 4gb.

Én a egészből arra akarok ki lyukadni hogy lehet hogy már rossz volt a vinyó mikor én vettem? Ismerősömtől vettem aki nem tudom menyi ideig használta.

3-4 hónapja van nálam a merevlemez abból majd nem 2 hónapot ha ment rendesen.

A két formázás között tényleges különbség az hogy egyik egy rendszeröl (Win 7) lett indítva míg a másik rendszer CD-ről (Win XP)

Mind a kettő formázás NTFS volt (nem gyors ha nem normális) de viszont CD nem birtam végig csinálni a formázást mert megsült volna a gép.


hard disk sentinel részletes jelentése hát ha segít


Meghibásodás várható - Attribútum: 5 Reallocated Sectors Count, Tartalék területre áthelyezett szektorok száma. Lemezfelület vagy fejek hibájára utalhat.

A lemez felületén található 2015 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.

A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsőben romlott.

A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 19879 alkalommal.

Hirtelen rendszerleállás, összeomlás, újraindulás, "kékhalál" esetén vagy ha fájlok/mappák nem érhetőek el, érdemes ellenőrizni a csatlakozásokat, adat- és tápkábeleket. Ha megoldható, érdemes kábeleket cserélni az újabb problémák elkerülése végett.

További információk: [link]


Működési idő 323 nap 23 óra

Összes indulás\leállás száma 2475


Megjegyzés: Bármilyen program/játék alig tud elindulni és a rendszer is akadozik (Google Chrome kb 5 perc mire elindul, a legtöbb játék nagyon el se indul) nem birja tölteni

Ja és a rendszer is alig tölt be róla.

Újra raktam, vírus írogattam, töredezés mentesítettem,

Nem segített rajta

Inkább tényleg mondom a lényeget van rá esély hogy hibásan vettem?

Bocsánat hogy ennyit írtam csak próbáltam több adatott meg adni hogy legjobb válaszokat kapjam.

Előre köszönöm a segítségeket.



2017. júl. 17. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Win7-nél biztosan gyors formázást ment, nincs is értelme lassún formázni, hacsak nem rendőrség elől akarsz adatokat eltüntetni. A formázásnak semmi köze sincs a hdd élettartamához. Jó állapotban vetted a winchestert, hiszen az első 2 hónapban megfelelően működött, de lehet már voltak kisebb hibái amiket a hd sentinel jelzett előző gazdájának.

A logikád furcsa, ha másik win7-es gépen jól működött, de nálad xp-ben problémás, abból nem következik igazából semmi.

2017. júl. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Win 7-en csak le formáztam azon nem telepítettem rendszert.

Win Xp van rajta jelenleg megy még csak érzem hogy nem sokáig.

Akkor valószínű hogy előző gazdája tudta hogy nem lesz már hosszú életű?

2017. júl. 17. 22:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát 4 hónap alatt nem szabadna elromlania, sőt általában western digital (WD) winchesterek évek múlva is tökéletesek. Vagy nálad valamiért nagyon gyorsan elhasználódott, vagy már jelei voltak előző gazdánál annak, hogy a winchester hamarosan a túlvilágra kerül.
2017. júl. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mentek a zöldek.

2017. júl. 18. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!