Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szeretnék új számítógépet...

Szeretnék új számítógépet venni, ami megbízható és legalább 10 évig BIZTOSAN nem döglik be. Mondanátok ilyet?

Figyelt kérdés
Az ár most nem lényeg, hanem h ne romoljon el a gép. Nem szoktam semmi illegálisat letölteni, mégis már a 3. megy tönkre. Fél évig bírják.
2017. júl. 19. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha jósolni tudnék, abból élnék. Vannak olyan régi PC-im, amit csak szervernek használok, és vannak bennük 10 évnél régebbi alkatrészek is, de olyan nincs, amiben EGYIK alkatrész sem romlott el soha. Másrészt meg, a szoftveres környezet miatt 10 év múlva hiába fog működni a géped, semmilyen újabb program nem fog rajta elindulni.
2017. júl. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

"már a 3. megy tönkre. Fél évig bírják."

???

Teljesen tönkremennek? Milyen tápo(ka)t használsz?

2017. júl. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem is van tiz evnel oregebb olcso tescos nevtelen PC-m, még mindig használom, de egy ismim uj lenovoja honapok alatt tonkrement - ezzel azt akarom mondani, hogy nem lehet pontosan megjosolni. statisztikák szerint az Apple, HP es a Dell a legmegbizhatobb
2017. júl. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi 3!


És 2:igen, teljesen tonkremennek

Ha tudni akarod miért csak annyit mondhatok... hát

Tápot nem adtam nekik. Nem csirkék.

2017. júl. 19. 15:42
 5/12 anonim ***** válasza:

Az informatika, így az erőforrásigények is napról-napra változnak. Nem biztos, hogy szar lenne 10 év múlva bármelyik eszköz, csak egyszerűen összességében lesz kevés az a specifikáció, abban a (kötelező) környezetben.

Amíg lokálisan használtuk a gépeket, ez a jelenség kitolódott, de az internetes környezet fejlődésével ezek a (rendszer)követelmények lettek a mértékadóak.

Így aztán Nostradamus legyen a talpán, aki a mai map megjósolja, hogy 10 év múlva te milyen géppel érzed magad jól.

2017. júl. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Informatikába 10 év annyi, mint az emberiségbe 100 év. Te meg tudnád mondani pl. hogy repülni fognak-e a kocsik addigra vagy melyik ország lesz a szuperhatalom?
2017. júl. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nos, azért 10 ev, mivel nem akarom 2 évente cserélni a szamitogepemet, sem évente, főleg nem félévente. Gondoltam hátha van olyan ember, akinek bírta legalább 7-10 évig a gépe, és elmondja milyen típusú. Ehelyett azon kell vitatkozni, h mi lesz 10 év múlva? Most komolyan?! Nem követem a legújabb trendet, szóval ha valami szuperszónikus tabletet feltalának, akkor sem váltanám le a régit drága pénzért. A lényeg, h alapdolgokat tudjon, legyen USB stb. És legyen strapabíró.
2017. júl. 20. 18:58
 8/12 anonim ***** válasza:
#7: Hogy érted azt, hogy "milyen típusú" számítógép? Ilyesmi maximum laptopoknál létezik, vagy az Alienware-féle sok százezres "gamer" gépeknél, de a desktopok 99%-a külön alkatrészekből összerakott konfiguráció, aligha létezik két egyforma. Mikor láttál olyat, hogy bemegy valaki a boltba, és kér egy Hiperszuper3000 típusú számítógépet?
2017. júl. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"És legyen strapabíró."


Ha ez a legfontosabb, akkor valami Brand gépet ajánlok (természetes neves gyártótól) erre a célra. Azok biztosan lefutnak 10 évet, sőt...

2017. júl. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Na, akkor mondj olyan laptopot drága kötözködő!

Biztos csak kötözködsz, mert már a kérdésemre nem tudsz megválaszolni, mert ahhoz már nincs tudásod.

Szóval ha tudsz segíteni, tudsz márkát, típust mondani laptopnál, akkor szívesen hallgatlak! :)


Utolsó: köszi, de azzal h vegyek brand new cuccokat, csak azt akarod mondani, h bár te se próbáltad ki, lehet h működni fog, de lehet, h nem? Csak azért, mert a márkája good, az nem azt jelenti, h a gép is pöpec.

Bocsi, bár azt nem írtam ki a kérdésbe, kicsit uhh sok lett volna, de saját tapasztalatokat várok. Akinek van olyan laptopja, az nyugodtan írja. Akinek nincs/nem is volt, az ne írjon. Természetesen én is tudok belekötni másokba, de azt hiszem a cél a segítségnyújtás lenne. Ha nem tudsz, ne felelj. Okoskodni bárhol lehet.

2017. júl. 21. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!