Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudnám bővíteni az egyik...

Hogy tudnám bővíteni az egyik "helyi lemezt"?

Figyelt kérdés
Két helyi lemez van a saját gépemben egyik-en a windows van a másikon meg az egyéb dolgok ! Hogy tudnám meg csinálni hogy amelyiken a windowsvan 200gbal kevesebb legyen és a másikon meg annyival több tárhely ? értitek mire gondolok na ! Ugy akarnám hogy ne kelljen ujra telepíteni és hogy a programok is meg maradjanak meg minden !

2017. júl. 24. 15:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Fizikailag egy darab meghajtó van? Mert ha igen akkor ments le első körben minden fontos anyagot, mert a particiók törlésekor veszthetsz adatot.


Itt leírják részletesen mit kell csinálnod:

[link]

2017. júl. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
igen egy van én is ismerek rá módszereket csak pont azt akarom elkerülni hogy bármi is meg változzon !
2017. júl. 24. 16:14
 3/14 A kérdező kommentje:
2017. júl. 24. 16:15
 4/14 A kérdező kommentje:
2017. júl. 24. 16:16
 5/14 A kérdező kommentje:
ohh na mindegy itt a kép
2017. júl. 24. 16:16
 6/14 anonim ***** válasza:
Én a MiniTool Partition Wizard nevű programot használtam pár hónapja ugyanilyen célból. Nekem bevált, nem volt semmilyen adatvesztés.
2017. júl. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
röviden le tudod irni hogy használjam ne hogy adatok vesszenek ;) c-ről kéne 150gb a d-re
2017. júl. 24. 18:52
 8/14 A kérdező kommentje:
c-ről leszedtem 150gb-t kirakta egy külön disk-be (unallocated) és gondolom valahogy azt kéne a d-re át huzni
2017. júl. 24. 19:00
 9/14 anonim ***** válasza:

Kiválasztod azt a partíciót amelyikből kisebbet szeretnél, majd fent van egy "move/resize" opció. Megnyomod, beadja a partíciót és az egyik szélétől behúzod 150GB-nyit a mutatót.

Ezután a másik partíció, move/resize és a csúszkát ugyanannyival kitolod, okézod és ennyi.


Figyelj, hogy a kisebbítendő partíció azon felén dolgozz, ahol a nagyobbítandó partíció van, tehát ha a "C" a 2. partíció és előtte van a "B" akkor a "C" bal oldalán dolgozol és utána jöhet a "B" növelése.


Azt mondjuk nem értem, miért lett "B" a HDD partíció mert olyant nem szokás adni. "C"-vel kezdjük aztán "D", "E" stb.


Aztán arra figyelj, hogy - nem véletlenül mondták az adatmentést - hogy beüthet a gebasz mert ha közben áramszünetet kapsz vagy van esetleg rossz szektor a vinyón vagy bármi egyéb előre nem látható esemény miatt behal a géped a partícióművelet miatt akkor az egész vinyó adatait elveszítheted. Ennek nem nagy az esélye, de 1% is esély. A partícióművelet mindig rejt némi kockázatot.

2017. júl. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

[link]


le huztam a c-ből de nem engedi nagyobbítani a másikat eddig juttam el :/ és itt akadtam el

2017. júl. 24. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!