Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy használt gép vásárlás...

Mex558 kérdése:

Egy használt gép vásárlás előtt állok, egy havertól venném meg. Nem egy mai konfig. Leteszteltem az én vinyómmal, minden adatom rajta volt, illesztő programokat leszedte magától. Az a lényeg, hogy hibátlanul ment. Utána már nem, és mi lett a baja?

Figyelt kérdés

A próblém az volt, hogy szépen kikapcsoltuk, és nehezen beleraktam még +1GB RAM-ot, és utána amikor bekapcsoltuk, nem volt csippanás, és a monitor is azt írta hogy nincs jel. De a ventik pörögtek. Utána kiszedtem a RAM-ot amit beleraktam, és már úgysem volt jó.

Mi lett a baja?



2017. júl. 25. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Használt gépet magánszemélytől NEM veszünk. Cégek külföldről behozott céges gépeit igen, azok teszteltek, fél év garancia is jár hozzá. Ha nincs sok pénzed, ezekből válassz, jobban jársz.
2017. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Alaplapnak annyi.
2017. júl. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Még csak ki sem ír semmit!"

Ebben az esetben ellenőrizzük a kábeleket, csatlakozásokat! Ha ez nem elég, akkor alkatrészek cserélgetésével rábukkanhatunk a problémás alkatrészre, ami nagy eséllyel a tápegység vagy az alaplap lesz.

[link]

2017. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mit értesz ez alatt:

"nehezen beleraktam még +1GB RAM-ot"

Miért nehezen? Ha belevaló a ram, akkor simán bepattan.

2017. júl. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Feszültségmentesíteni kell teljesen.


az megoldja.


Ki kell húzni , + szedd ki a CMOS elemet az alaplapból, hogy a gyári beállítások visszaálljanak.


5 percig hagy úgy utána ha bekapcsolod menni fog megint.

2017. júl. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Úgy értem hogy nehezen raktam bele, hogy a kábeleket nagyon félre kellett tolni, mert picit zsúfolt a belseje :D

DDR2-es RAM volt amit beleraktam és DDR2 voltak azok is amik benne voltak.

2017. júl. 25. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!