Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Új laptopot szeretnék vásároln...

Új laptopot szeretnék vásárolni, de annyira nem értek hozzá. Melyiket kéne választanom?

Figyelt kérdés

Külföldre költözöm, munkához (és kikapcsolódáshoz; mivel asztali számítógépem nem lesz) kellene egy jó laptop (most egy 'öreg' -5 éves- HP-m van, ami teljesen lerobbant; akksi kapuczki, hűtés zéróhoz közelít, s már egy chrome indításakor is felnyög; mondjuk ott is ígértek mindent, hogy mi minden fut majd el rajta vígan, aztán abból se lett sok, s az évek folyamán ez csak csökkent s csökkent).

Bár a számítógépekhez eléggé érték, a laptopok területén annyira nem érzem magabiztosnak magam.

Pénzügyi keretre a 180-230e ft-s sávot lőttem be magamnak.

Mivel játékra is jó lenne, ha jó lenne, ezért egyből szűkíthettem a keresést.


- Prociban i5 v i7-ben gondolkodtam

- Videókártyában meg csak is NVIDIA (tudom tudom, rossz az ilyen fajta 'márkahűség', de sose csalódtam)

- Előny, ha már van rajta win10 is

- S nem feltétlen szükséges elem (szerintem; persze ha szerintetek illene, akkor tessék msát ajánlani, azért tettem fel a kérdést :D) az SSD.


[link]


Én ezeket találtam, mint számomra 'ideális célpontok'.

Egen, ez a kategória ilyen feltételekkel sajna 'csak' ASUS vagy Lenovo...


Személy szerint szívem a Lenovo Ideapad 700 felé húz, combos proci, relative combos vidikártya, de bár elvileg 3 cellás az akksija, nem tudom hogy bírná hétköznapi használat mellett ezt a teljesítményt (félek hogy nem lehetek kb sose a konnektortól 10 méternél messzebb).

A többi igazából eléggé egyforma.


Nos, tippek, ötletek? Az általam megadottakból, esetleg általatok ajánlott, ezeknél jobb/ideálisabb megoldás?

Költségvetésben azért próbáljunk meg 230 alatt, nagyon maximum (de az már ordítós-sikítós-inkább ne, de ha még is szükséges, akkor zsebbe nyúlok maximim) 250ezer forint (korábbi tapasztalatokból, s neten olvasott dolgokból kiindulva: megéri-e egyáltalán 250et kiadni egy laptopért? ahogy olvastam a legtöbb amúgy is 4-5 éven belül teljesen megdöglik a sok melegedő vacak egybenyomasztása miatt; amit a külső hűtés is tologat kifele, de kérdés mennyire)



2017. júl. 25. 23:16
 1/8 A kérdező kommentje:
(amúgy tudom, hogy a legesleges az ilyen jellegű munka/egyetemi felhasználásra egy Mac lenne... de de de de annyiéééért? s akkor játék jó részének szia lenne... ennyi sok pénz után)
2017. júl. 25. 23:18
 2/8 szántóvető ***** válasza:
az én laptopom is megvan 5 éves de még sosem nyögött.fogadjunk egyszer sem takarítottad ki ill kevés rammal használod.milyen laptop pontosan?de hogy a kérdésre is válaszoljak:ebben az árkategóriában az asus rog vagy még inkább(a jobb hűtés miatt)a lenovo y700-as gamer notik jobb teljesítményt nyújtanak a jóval erősebb 960m vga miatt.ilyeneket kéne keresned.ami ezeknél jobb teljesítményű az már drágább.kérdés mikkel akarsz játszani. [link]
2017. júl. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezek közül a legjobb az i5 6300hq procis amiben gtx 950m van. Az alá videókártya téren ne menj. Az U-s procikat pedig hanyagoljuk rögtön, mert 2 magos rémek hiába i7.

A 940 mx szinte használhatatlan játékra (mostani). Persze Csgo elfut rajta de gondolom nem csak azzal akarsz játszani.

A 8gb ram is illene. Ssd nem muszáj, de én akkor is ajánlom.

2017. júl. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :) s várom a továbbiakat :D


amúgy igen, tudom hogy 940M nem egy túl aczélos valami, de ha figyelembe veszem hogy a mostani "gaming PC-m" (lol nem) egy GTX 650-es vidikártyával és egy Core 2 Quad Q6600-as procival operál (mediumon futogat GTA V, Fallout 4, lowon akadás nélkül elment Watch Dogs 2 :DDDDDD), kb mind fejlődés lenne :D

persze nem a tyúklépés lenne a cél


de nekem is az Ideapad 700 ami nagyon tetszetős ezzel a proci - kártya kombóval (még ha a, nem tudom [random mai játék] nem is fog futni rajta high-on), ilyen áron



amúgy első: de, lett tisztítva, RAM-ból se volt benne túl kevés (megpróbáltam utánanézni, annyit tudok biztosra, hogy HP Pavilon DV6-os volt AMD GPU-val... de hogy azon belül melyik specifikáció? passz)

az Y700-ast én is néztem, de az már kicsit a 'túl drága' kategória kezd lenni nekem

2017. júl. 26. 11:34
 5/8 szántóvető ***** válasza:

akkor jobb ha tudod hogy a 940m gyengébb mint a jelenlegi karid.ezek között nézz szét: [link]

megnéztem,a régi laptopod horror árú volt és ahhoz képest nevetséges teljesítményű: a8 3510 proci és valami gyenge crossfire combináció:az amd szánalmas laptopfronton már évek óta.

2017. júl. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

HP híres a túlárazásáról, de akkor, gimibe ez jó volt még iskola utáni feladatok ellátására

most meg már elpasszolni se tudnám :D :D

2017. júl. 26. 12:16
 7/8 szántóvető ***** válasza:
az én hp 630-am belépőszint volt,kb 5 éve volt 100e és a bár gagyi műanyag de a mai napig jó netezésre,filmnézésre.igaz kapott másik procit meg ramot.na mindegy,drágát csak akkor érdemes venni ha játszani kell vagy fontos a kis súly és a hosszú üzemidő(ultrabook.)egyébként mindent el lehet adni ami működőképes,látnád miket hirdetnek a hardveraprón.)
2017. júl. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én Lenovo Ideapad G 505-m most is rendben működik, pedig belépőszintű és négy éves. Az új Lenovok nem mások, mint ázsiai ócska gagyik, jó drága pénzért. Inkább vegyél valamelyik cégnél nyugatról behozott használt üzleti laptopot, azok jók.
2017. júl. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!