Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hosszútávú adattárolás hogyan,...

Hosszútávú adattárolás hogyan, vagy min?

Figyelt kérdés

Szeretnék archiválni adatokat, inkább csak képeket, 50-100GB-ot kb.

Hogyan lehetne ezeket nagy biztonsággal megőrizni?

Van egy 60GB-os pendriveom, azon már van kb 2GB kép, ez csak kis része lenne, nem ez a lényeg.

Pendriveon sokáig megmarad az adat? Vagy hova kéne elzárni, hogy behatás ne érje.

Archiváló dvd-ről hallottam, de az is "csak" 10 évet ígér, meg nemszeretem az optikai lemezeket.

Olvastam olyat is, hogy külső winyóra, de 1TB-nyi merevlemez az meg kicsit sok, ha meg használom is, akkor több a kockázat arra, hogy tönkremegy.

Felhőszolgáltató lenn nagyonjó, viszont azért meg havonta fizetni kéne, abból vagy ingyenes legyen, vagy egyszer kelljen csak megvenni.


Ti miket használtok, mit ajánlanátok?

Sok merevlemez anyunál, a kutyám sógoránál...ilyenek?


Köszönöm az értelmes válaszokat!


2017. júl. 27. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Írd ki az adatokat Palatáblára
2017. júl. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
veszel egy nas-t, raid-be kötöd a vinyókat, és kihalt 1, beraksz egy újat a helyére.
2017. júl. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, nas-nak örülnék, de azért nekem az drága.

Olcsóbb megoldás érdekelne.


Penrive-nak, vagy merevlemeznek nagyobb a meghibásodási aránya átlagban?

2017. júl. 27. 17:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Palatábla a nyerő
2017. júl. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dongaben ***** válasza:
Én HDD-n tárolom. Ami "nagyon fontos számomra", tehát emlékek képekben, ilyesmi, azt kiírtam DVD-re is, és időnként ellenőrzöm, hogy olvasható-e. Mindkettőből kiváló minőséget érdemes venni, még, ha drágább is. HDD-nél a Hitachi-t ajánlanám. (Nekem még van 250 Gb-os, 14 éves PATA-s, ami szektorhiba nélküli. Igaz, ma már csak tároló.) DVD-ből talán a Verbatim, persze eredeti! És, a lehető legkisebb sebességgel kiírva.
2017. júl. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, én Onedrive-ra szinkronizálok.

Proxyval lehetett regelni 100 gigát ingyen ez már vagy 2 éve csinálom.


Amit telóval fényképezek azt is automatába rakja aonedrivera, és let is tölti a gépre a mappájába.


szóval így egyből a telóval együtt 3 helyen van meg, kizárt az adatvesztés.

2017. júl. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Több jó megoldáa van a válaszok között.

Tapasztalatból egy jótanács:


Ami MEMÓRIA alapú tároló - az nem való archiválásra. Se pendrive, se memóriakártya, se SSD. Ha ezek meghibásodnak, akkor annyi.


HDD-nél javaslom rendszeresen ellenőrizni az archiválásra használt lemez állapotát a HDSentinel programmal. Ha nem 100 %-os, akkor archiválásra ne használd.


Sérült HDD-ről még lehet adatot visszanyerni.


Én NAS-t használok, és a teljesen ingyenes FreeFileSync programmal néhány perc alatt aktualizálni tudom.


CD-t, DVD-t pár évente érdemes átírni.

2017. júl. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!