Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha van egy windows 7 rendszere...

Ha van egy windows 7 rendszerem és ubuntu linuxot teszek mellé, nem külön particióra hanem mellé akkor mindkét rendszerből lehet majd látni a particiókat?

Figyelt kérdés

Most leírom hogy eddig mit csináltam és ez így nem volt jó. Volt egy windows 7 rendszerem két partícióval kétszer 100 Gb

Külön partícióra lett telepítve egy linux elméletileg be kellet volna jönnie egy rendszerválasztó menünek de nem történt meg. csak windows 7 indult és a partició nem létezett win számára amin a linux volt nem gondoltam végig hogy win alól nem érem el a lemezt amin a linux van.

Feltelepítettem a win mellé, az ugy ment a menü és kiválaszthattam melyket indítom, csak ugye meglett formázva linux alól a másik 100 Gb. megparticiónáltam win el hogy lássa erre összeomlott mindkettő rendszer semmit nem indított.

kérdés az lenne hogy van most ujra téve egy win7 és ha mellé rakom erre a rendszer mellé hozzányulás nélkül akkor a win linux telepítés után látni fogja a másik meghajtómat vagy megkavarja ?

Linux alól minden rendbe volt csak az ugy nem tetszik hogy az alól érem el a másik felét.


2017. aug. 17. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod nem külön partícióra tenni. (kivéve virtualbox és társai)


és mind a linuxhoz van ntfs support, mind winhez van ext4 support.

2017. aug. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak akkora partíciót adj a Linuxnak, amekkora a rendszernek kell(swap + / + /home, egy logikain) A többi maradékot formázd NTFS-re.

A Win7-re pedig tedd föl:

[link]

Ezzel tudsz olvasni a Linux partíción, de nem tudsz belenyúlni.

2017. aug. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 AntZ ***** válasza:

A total commander-hez is van plug-in, de iztonsági megfontolásból csak olvasni tudod a kérdéses partíciókat:

[link]

2017. aug. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2-ben ajánlott telepítésnél elég ha olvasni tudja, mert a Linux rendszerfájlokba úgy sincs értelme "belenyúlni".

Az összes egyéb dolog meg úgyis NTFS-en van...

2017. aug. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És vajon melyik Windows az amelyiken alapból van ext vagy btrsf support ;-)
2017. aug. 22. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

Azt írta #1, hogy van hozzá. Nem azt hogy alapból, benne.

2017. aug. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!