Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan telepítsem a Win.7-et...

Hogyan telepítsem a Win.7-et Asus Vivobook esetében? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem az Emag cégtől egy Asus Vivobook X541U típusú notebookot.

Endless, Linux alapú operációs rendszer van rajta eredetileg, ezt szeretném Windows 7-re cserélni.

Már mindent probáltam, szinte az összes kérdést elolvastam ezen az oldalon, Asus oldalát is megnéztem (lehet nem elég tüzetesen), Google nem volt a barátom.

Dvd-re kiírt telepítéssel probálkoztam. Megvolt a BIOS-ban a bootolási folyamat helyének priorításának átállítása, betölti a fájlokat, majd kék hátteren azt írja, hogy frissítsem a BIOSt. Ez is megtörtént az Asus oldalán található forrásból, úgy, ahogy írták. Ez sem segített.

Arra is gondoltam, a DVD nem jó, próbáltam több féle itthon fellelhető XP-t telepíteni, de az is ugyanígy járt el.

Megjegyezném, a WIN7 telepítője a régebbi számítógépemen elindul.

A számítógéphez kaptam egy DVDt, azon az van, hogy csak WIN 10 64 bites verziót támogat (gondolom a driverek azon vannak rajta, mert nem lehet futtatni azt a DVD-t sem, sőt, a laptop nem képes így semmilyen DVD-t futtatni - még akkor sem, ha az egy egyszerű film).

Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges, hogy csak WIN 10-et lehet csak telepíteni erre a számítógépre? Vagy szervízben ráraknák valami varázslatos módon a Win 7-et? (Nem szívesen raknék 8-at vagy 10-et rá)


Esetleg én csinálom rosszul a telepítést? Már annyi mindent próbáltam(Azt is olvastam, hogy a BIOS-ban a Security menüben a Secure Boot-ot állítsam Disabled-re, de már alapból arra volt állítva), nem hiszem, hogy a gép a rossz, sem a DVD, ha egyszer másik gépen elindul a telepítő.

Ezzel az indokkal azért gáz lenne visszaküldeni, vagy lehet, még is azt kéne tennem?

Vagy lehet nem is kéne próbálkoznom itthoni telepítéssel? (Eddig az asztali pc-met gond nélkül telepítettem és az újra telepítéssel sem volt soha semmi gondom)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. aug. 23. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egy modern készülék és ezeknél előfordul, hogy nem támogatnak régebbi operációs rendszereket. A honlapon is Windows 10-et írnak hozzá. Úgyhogy vagy azt rakod fel, vagy visszaküldöd. Amúgy szerintem a Win 10 igen jól sikerült.
2017. aug. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugen, lehet, hogy ez a gép már csak w10 támogatást kapott, de a w7 telepítőnek ettől még le kéne futnia, legfeljebb a driver telepítésekkel lesz (esetleg jó sok) gond.

Én az UEFI BIOS támogatásra tippelnék.

2017. aug. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem fog rendesen futni. Nekem asus vivobook x54un van, win10 volt rajta, feltettem a win7et. nem ment az egér. Se a laptopos, se a normális. Ne tedd fel szerintem
2019. szept. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!