Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy házilag hostolt...

Van egy házilag hostolt minecraft szerverem, amit kb 3 éve csináltam . Azt érdemes tudni, hogy a szerver a régi ip-met tartalmazza, arról fut. Viszont, azzal az ip-vel már nem lehet felcsatlakozni, így meg kéne változtatni. Segítség?

Figyelt kérdés
Nos, mint mondtam, otthon, saját gépről "hostolom" (azt használom játékra is) és a régi ip-m a szerver ip-je. Át lehet tenni valahogy a mostani ip-mre a szervert? Az összes adatom megvan. Szerver mappa, beállítások, config, minden. Fut is a szerver, ha elindítom a "run" file-al, csak nem lehet rá connectelni, mert a régi ip-mről fut. 14/F

2017. aug. 25. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
A mappában van egy server.properties nevű fájl, társítsd egy jegyzettömbhöz/Notepad++-hoz, majd keresd ki az ip-t, amit beleírtál. Jobb, ha üresen hagyod azt a sort, nem kell írni oda semmit. Ellenőrizd a portszámot is (alapértelmezett a 25565).
2017. aug. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a segítséged. Sajnos, nem találtam ip sort.


A mappa tartalma :


#Minecraft server properties

#Wed May 17 18:09:20 CEST 2017

generator-settings=

op-permission-level=4

allow-nether=true

level-name=world

enable-query=false

allow-flight=false

announce-player-achievements=true

server-port=25565

level-type=DEFAULT

enable-rcon=false

force-gamemode=false

level-seed=

server-ip=

max-build-height=256

spawn-npcs=false

white-list=false

spawn-animals=true

hardcore=false

snooper-enabled=true

online-mode=false

resource-pack=

pvp=true

difficulty=1

enable-command-block=false

server-name=Unknown Server

gamemode=0

player-idle-timeout=0

max-players=50

spawn-monsters=false

generate-structures=true

view-distance=10

spawn-protection=155

motd=\u00A7bWOOL CRAFT SZERVER

2017. aug. 25. 22:29
 3/4 A kérdező kommentje:
Időközben megtaláltam. alapon üres volt, a port pedig jó, de továbbra sem jó a szerver... próbáltam a régi ip-t, az újat, és a portok nélkül is beírni a minecraftba.. ötlet?
2017. aug. 25. 22:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézz fel az iplocation.net -re, hogy ellenőrizd, jó ip-t használnál e csatlakozáskor. Esetleg, ha routered van, ellenőrizd, hogy nyitottál-e portot, vagy a win tűzfalat nézd át, nem e blokkolja. Viszont, ha az ip helyére beírod az 127.0.0.1 címet (belső hálózati cím), akkor elvileg tudnod kéne kapcsolódni, igaz csak te tudnál kapcsolódni. Ez akkor jó, ha csak egyedül lennél rajta.
2017. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!