Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kapcsol be/ki ennyire...

Miért kapcsol be/ki ennyire lassan a számítógép?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy olyan gondom lenne, hogy tegnap feltelepítettem a Windows 10-et egy laptopra. Ez egy régebbi gép, 2011-ben vettük, ha jól emlékszek, a típusa: HP Pavilion G6 1213-EH.


A Windows 10 (Pro, 64 bit) szépen feltelepült, nem volt semmi gond, használat alatt is érezhető, hogy gyorsabb lett a rendszer......kivéve, amikor bekapcsolom/kikapcsolom a gépet.

Iszonyat lassan, percek alatt végzi el ezeket a műveleteket, nagyon sokáig a képernyő teljesen sötét is, ellenben a billentyűzet gombjai világítanak, a ventillátor is megy, a merevlemezt/processzort is hallom dolgozni stb.


Amiket néztem a neten, az alapján valami driver probléma lehet. (Az energiabeállításoknál a gyors rendszerindítást kikapcsoltam, de ez sem segített.)


A legtöbb fórumon valamilyen Management Engine Interface nevű drivert kéne keresnem az Eszközkezelőben és azt egy régebbi verzióra visszaállítani, de ezt magyarul se találom. :/ Rengeteg van és nem tudom melyiket kell megpiszkálni. (Képeket lejjebb linkelek!)


A drivereket egyébként a Windows Update-en keresztül raktam fel, az ilyen különféle dedikált programokat, mint pl. a Driver Booster, Driver Magician, nem telepítettem fel. (Egyedül a HP-nek a hivatalos driver kezelő programját (HP Support Assistant) raktam fel, de az sem talált frissítést.)


Bocs, egy kicsit elnyújtottam, de máshogy nem tudtam leírni. :D

Valakinek van valami tippje, javaslata, hogy mit kéne csinálnom?

Előre is köszönöm!


A képek az Eszközkezelőről:


[link]

[link]


2017. aug. 28. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Akkor Chipset rajta van?
2017. aug. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az micsoda? :D


(Tudom, láma kérdés, de én ezekhez egyáltalán nem értek.)

2017. aug. 28. 20:57
 3/13 anonim ***** válasza:
Már frissen telepített Win10 esetén is lassan indul? Vagy időközben lassult le? Ha az utóbbi, akkor a Feladatkezelőn belül az Indítás fülnél tiltsd le azokat az alkalmazásokat, amik nem kellenek a gép indulásánál (drivereket ne tilts le).
2017. aug. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem, már a telepítés óta csinálja ezt.


(Effektíve csak a böngésző, az Office és a vírusvédő (ESET) van rajta a HP programon kívül, mást én nem telepítettem fel. Plusz ahogyan írtam, lekapcsolni se kapcsol le gyorsabban.)

2017. aug. 28. 21:08
 5/13 anonim ***** válasza:
Alaplapi diver>chipset. Ez az első amit fel kell tenni, utána VGA, LAN, WIFI...kb elég is.
2017. aug. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

És erre a géptípusra pontosan milyen alaplapi driver is kell(ene)?


Itt vannak a hivatalos illesztőprogramok a HP oldalán erre a géptípusra:


[link]


(Igaz, csak Win8-asok vannak, a 10-eshez lehet nem is fejlesztettek már ki külön drivert ennél a géptípusnál, de úgy tudom, a 8-as drivereket is kezeli már a Win10.)


De egyébként, mint írtam, a Support Assistant-ot is lefuttattam és nem töltött le további illesztőprogramot/frissítést, a többit meg elintéztem a Windows Update-en belül. Az egérhez, wifi adapterhez, videokártyához tartozó driver is így került rá a gépre.


Lehet, hogy mégis fel kéne rá raknom egy Driver Booster-t?

2017. aug. 28. 23:37
 7/13 anonim ***** válasza:

nem láttam még, hogy nincs chipset. Kb ilyen [link]

Lehet valamit nem tudok HP-val kapcsolatban. A Chipset az alaplapi "összhang" drivere, ettől gördülékeny a működés. (konyhanyelven) D

2017. aug. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Oké és az én gépemen ez hol van az Eszközkezelőn/HP honlapon belül?


Most lefuttattam a Driver Booster-t is. 5 illesztőprogramot frissített (köztük volt valami AMD SMBus is), de sajnos nem változott semmi sem, kb. 3-4 perc, mire leáll/bekapcsol a gép.

2017. aug. 29. 16:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát ez az. A HP-nál nem láttam. Azért linkeltem a DELL példát, ott látszik "chipset". Nem értem, de mondom, lehet van valami HP-s ügyesség.

Ez az eszközkezelőben nem szerepel, mert nem konkrét eszköz.

A helyedben kipróbálnám win8.1-el a gépedet, lehet azzal O.K. lesz. Lehet!

2017. aug. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Windows 8 volt rajta eredetileg, azzal ilyen gond nem volt.

Lehetséges, hogy az lesz, amit írtál, aztán ha azzal sem jutok előrébb, akkor meg lesz a 7-es. :D


Valamelyikkel csak megoldódik ez a probléma!


Köszönöm azért a segítséget! :)

2017. aug. 29. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!