Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Irodai hálózaton miért nem...

Irodai hálózaton miért nem tudnak a gépek csatlakozni a szerverhez?

Figyelt kérdés

Van egy irodai hálózat ami a következőképpen épül fel:

-Irodai szerver gép (192.168.0.1 es fix ipvel)

-4 kliens (192.168.0.21,22,23,24 es fix ipkkel)

-Az szerveren van egyedül internet ami egy thome-os modem/router (DHCP módban) csodaeszközből érkezik egy switchbe, majd onnan a szerverbe.

-A fent említett switchhez csatlakozik még kettő további switch, amikhez a kliensek, meg egyéb eszközök


A problémám pedig a következő:

Ha áramtalanítás után kapcsolom be a gépeket, eszközöket (tehát a routert és a switcheket is) zsákbamacska hogy működik-e. Közel egy órát el szoktam vele szórakozni, mire sikerül működőképesen beindítani.

Amikor nem működik akkor a szerveren nincsen internet (jobb alsó sarokban a tálcán 'Hálózat 2, nincs internet" üzenetet kapom, amikor pedig van internet és működik minden akkor "Hálózat 3, internetelérés), a kliensek pedig nem tudnak csatlakozni az adatbázishoz ami szerveren van azzal az indokkal, hogy a 192.168.0.1 es IP-n nem találnak semmit.

Aztán sok újraindítgatás után egyszercsak minden működik, análkül hogy bármit is állítottam volna valamin.

Amit viszont megfigyeltem, hogy az eszközök bekapcsolásának sorrendje az ami számít. De a helyes sorrendet még nem tudtam megfigyelni.

Jelenleg az a megoldás, hogy nem kapcsolom ki a szervert, és nem áramtalanítunk, de ez nem lehet ennyire macerás...

Van valakinek valami ötlete mi lehet a hiba?

Remélem részletesen leírtam, ha mégsem, igyekszem pótolni :)



2017. aug. 31. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden switch be legyen kapcsolva, aztán router -> (vár pár percet) -> szerver
2017. aug. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Azt esetleg nem tudod véletlenül, hogy miért van ez, illetve nem-e lehet valami beállítással (akár a routeren aká gépen) ezt elkerülni? Úgy értem, hogy ki tudjam kapcsolni legalább a szervert, ne menjen nonstop...

2017. aug. 31. 09:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Nehéz megmondani szerintem, ehhez látni kéne a setupot.

Pl. hirtelenjében nem értem miért van a router és a szerver között switch, ha szerveren kell csak net és több hálókártya van rajta (én akkor router->szerver hálókártya 1 illetve szerver hálókártya 2 -> switch(ek) -> kliensek setupra gondolnék)

2017. aug. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja nem, egy hálókártya van rajt, így azért kell a switch a router és a gép közé, hogy az internet mellett, a többi géppel is össze legyen kapcsolva. A többi gépen is lehetne internet de egyszerűen a hálózati adapternél van letiltva a net.
2017. aug. 31. 09:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Remélem nem te vagy az iroda informatikusa?

Ebben az esetben javaslom a nyílvános szeppukut.


Ellenkező esetben csak 1 kérdés: muszáj volt a szervert a router IPjére állítani????


Hálózat 2? hálózat 3? Hány hálókártyát bűvöltél bele???

2017. aug. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem nem én vagyok az informatikus, én nemrég kezdtem itt dolgozni, és hát ez így volt mikor idejöttem, de gondoltam ez nem biztos hogy így a legjob...

mellesleg a router ipje 192.168.0.100

aktuális még a szeppuku?

2017. aug. 31. 10:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, a szeppukut visszavonom, az a rendszergazdinak jár, ha nem képes megoldani a problémát.


A szervert névre, vagy IP-re keresik a gépek?

Érdemes betenni a szervert a hosts táblába


Amúgy pont a 0.100-as router a "probléma". Mivel nem ezt használják a gépek, így a win saját hálózat felderítésére van bízva, mikor találnak egymásra.

A szerveren is jó volna megszüntetni a kamu hálózati kapcsolatokat.

2017. aug. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hogy meg tudná-e csinálni az jó kérdés, de hogy nem akarja az biztos. Akárhányszor volt kint és említettem neki a dolgot azt mondta hogy le kéne cserélni újra a hálózati eszközöket, ad rá árajánlatot. Persze... Amúgy kb minden új, max 1-2 évesek... Na mindegy


Ha jol gondolom IP-re keresnek a gépek, azt host táblás dolgot meg nem is értem, egyszerű mezei felhasználó vagyok...


Routernél pedig nem tudom állítani az IP-t? Vagyis az otthoniét tudom... mire lenne érdemes állítani, ha persze érdemes egyáltalán...

A kamu hálózatok törlésével pedig nem vész el minden beállítás?

2017. aug. 31. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!