Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » NTFS partíciókon fontos...

Szgabor kérdése:

NTFS partíciókon fontos adatokat merjek Linuxból rendezgetni, vagy mégiscsak jobb azt a Windowsra bízni?

Figyelt kérdés
Mondják, hogy az ntfs-3g már stabil, de azért mégiscsak motoszkál a kisördög... Vesztett már valaki adatot miatta? Úgy tudom, pl. a journaling egyelőre részlegesen működik, tudja valaki, hogy mi hiányzik még belőle?

2017. szept. 2. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Ha az egy Windows által kezelt fájlrendszer, akkor inkább a Win-re hagynám. A fő ok, hogy nem tudni, milyen apróságot tesznek a következő frissítésbe a Microsoft-osok.

Privát vélemény, de szerintem fontos adatokat csak egy op.rendszerből írj, a másikból csak olvasd.

2017. szept. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Mi már 5 éve is piszkáltunk fájlokat NTFS partíción Linux alól. Nemhogy most merünk, hanem már akkoris. Soha semminek nem volt baja. Inkább fordított helyzetet nem mernék bevállalni : Windows alól Ext3.
2017. szept. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
2005-ben 2 OS volt a gépemen egy Ubuntu és egy XP. Az egyik winchesteren ntfs partíción volt rengeteg adatom, videóm, képek, stb. Nem mertem a Windows-al egy winchesterre tenni, mert előfordult 2 alkalommal is, hogy szétvágta a partíciót (az informatikus mondta a cégnél, aki visszaállította a partíciókat)és vesztek el adatok, illetve sérültek fájlok. Több helyen mondták az informatikusok, hogy miért nem linuxot használok az megbízhatóbb. Belevágtam, eleinte nehéz volt és szokatlan a linux. Volt uhu, meg debian, meg jó pár amire nem is emlékszem, az ubuntu tetszett meg a végén. 2006-tól csak linuxot használtam és azóta is. Az Adatokat kezelő winchesterem azóta is ugyanaz és marast ntfs. Igaz azóta már külső winchesterre időnként lementem és az már ext4 partíción van, mint a linux. Soha nem tűnt el, vagy ment tönkre fájlom a linux alatt. A mostani linuxok már sokkal jobbak mint régen. De már akkor is tudták olvasni és írni az ntfs partíciót. Nyugodtan törölhetsz, írhatsz, vagy másolhatsz vele!
2017. szept. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugtattatok!
2017. szept. 10. 01:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!