Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megbízható laptopot keresek?

Megbízható laptopot keresek?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne egy jó, megbízható laptopra legalább 3 évig. Mivel nálunk (külföld) 3 év a gimi és már itt aktívan használjuk szinte minden órán a gépünket. Jó lenne, ha a 3-3,5 év BSc képzésre is elég lenne a laptop. Főleg Matlab, programozás, természettudományos szoftverek kutatáshoz. Linuxban vagy OSX-ben gondolkodok. Windows 10 nagyon nem tetszik, pedig ingyen kapnék sulitól. Nagyapámnak az van és 2 nap elég volt belőle. Számara HP Elitbook és régi IBM Thinkpad a laptop. Apu is imádja a régi IBM Thinkpad szériát. 15 éves gépe még mindig működik ! Macbook is jó szerinte, mai Lenovo Thinkpad elmegy kategória. Asus, Acer, Dell márkáról nincs jó véleménnyel.

Én 15 éves vagyok és nincs nagy tapasztalatom márkák terén. Maximum 800.000 Ft magyarul az ár, amit rászánok. Idén elég szép ösztöndíjat kapok és apu is fizet bele valamennyit. 2 év kamatmentes hitel lesz. Egyébként i5 - i7 cpu, 8 -16 GB RAM, ATI / NVidia / Intel HD VGA, 256 GB SSD / 512 MB / 1 TB SSD közül nem tudom milyet érdemes. Új Macbook ellen szól, hogy már nem lehet bővíteni. Mellette szól, hogy számomra teljesen kiváltaná a Windowst az OSX. Minden van rá, ami nekem kell. Linuxos gépre az ellenkezője igaz. Windows 10 nagyon taszít tényleg. Lehet nem viselném el még dual boot-ban sem. 


2017. szept. 3. 09:01
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és játék nem érdekel gépen. Van egy xboxom. Nem vettem, hanem nyertem, mielőtt azt hinnék gazdagok vagyunk.
2017. szept. 3. 09:04
 2/5 anonim ***** válasza:
Akkor marad az Apple.
2017. szept. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akár egy olcsó, használt, külföldről behozott üzleti laptop (X-szériás Thinkpad) is jó lehet! Ezek valóban kiválóak és örök darabok (az új Lenovok gagyik). De legyen i5 vag i7 procis, 4 GB helyett 8 és HDD helyett SSD. Ezt egyébként az ilyen gépeket árusítő boltokban át is tudják szerelni. Akku is bírjon 2-3 órát.
2017. szept. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2017. szept. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2017. szept. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!