Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen UHD monitort vegyek?...

Milyen UHD monitort vegyek? Melyik a legolcsóbb UHD monitor, amit érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy Ultra HD-s monitort, de mivel a választék árban kb. 100 ezer Ft-tól a csillagos égig terjed, nem tudom, milyen lenne a legolcsóbb monitor, amit megéri megvenni ebben a kategóriában.


Ti milyen méretű monitort vennétek legalább UHD-ra? (24" már kezd nagynak érződni FHD-hoz is, de 4K-ra szerintem még kicsi.)


Mekkora lenne az a keret, amit érdemes rászánnom egy normális UHD monitorra? (A 100-130 ezres UHD monitorokkal ne is próbálkozzak?)


A cél első sorban kép- és videószerkesztés, tehát az élénk színek, éles kép, nagy betekintési szög, IPS panel fontosabbak számomra. (Elvétve játszanék is rajta.)


A válaszokat köszönöm.



2017. szept. 3. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Pont kep- es videoszerkeszteshez a legolcsobb monitort megvenni? Teged se az eszedert szeretnek, ugye? :D


A 4K jelenleg teljesen felesleges, ha annyira nem fersz el az FDH-n, vegyel plusz egy monitort. A szerkesztendo cuccot a jobb minosegu monitoron, az eszkozoket, egyeb ablakokat a masikon tartod.

2017. szept. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem akarom a legolcsóbb elérhetőt megvenni. (A 100-130 ezres kategória felvetés volt, érdekel, hogy mik a vélemények az ebbe eső monitorokról. Bár külföldi cikkek és tesztek alapján ezt a minimum árkategóriát inkább 150 ezerre teszem.)


Azt írtam, hogy a "legolcsóbb, amit ÉRDEMES" - ergo, ha 200 ezer alatt nincs olyan UHD monitor, ami valamennyi szempontot kielégít, akkor a 200 ezres lesz a "legolcsóbb".


Több FHD monitorom van jelenleg is. Mindennek ellenére szeretnék venni egy normálisabbnak mondható UHD monitort.

2017. szept. 3. 11:35
 3/5 anonim válasza:

[link]


[link]


Most venném meg én is ennek a két monitornak az egyikét. Még én is vacilálok, de szerintem mind kettő kiváló monitor.

2017. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Még valami:

Sajnos az LG-nek 5ms-os a válaszideje. Én ezt egy kicsit sokallom viszont a samsungal szemben az LG szebb

2017. szept. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Levente1233 ***** válasza:

Egy kicsit későn irok ,de en is most tervezek 4k s monitort es talaltam egy olcsot, ami jo is(viszont 24 colos)

[link]

2017. okt. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!