Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit jelent az, amikor egy...

Mit jelent az, amikor egy kékhalálhoz hasonló képernyő jelenik meg, de újra lehet indítani a gépet? Ilyenkor mit kel tenni?

Figyelt kérdés
ez utal arra, hogy később kék halálom lesz?

2017. szept. 7. 18:54
 1/5 tabaki ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. A kékhalál után miért ne lehetne újraindítani a gépet?
2017. szept. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:
100%

Ne privátba. A kékhalál nem „valódi halál”, tehát az az általános, hogy újra tudod indítani a gépet. Az viszont nem magától értetődő, hogy a rendszer olyan hibával kerül szembe, amelyet már nem tud kezelni. Ez adott esetben lehet a körülményeknek valami ritka együttállása is, de legtöbbször valóban komolyabb hibára utal, úgyhogy nem érdemes félvállról venni. Ilyenkor mindig a hiba kódja a legfontosabb (merthogy tulajdonképpen egy hibaüzenetről van szó), annak alapján erre szolgáló programokkal utánanézhetsz, mi lehetett az oka:

[link]

Ha a hibakód nem derül ki, mindenesetre akkor is végezz el egy memóriatesztet, és vizsgáld át a merevlemezt az esetleges hibákért.

Megjegyzem, nekem nincs igazán tapasztalatom ezen a téren, más talán tud okosabbakat is.

2017. szept. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

de ha újraindult, akkor végzetes hiba nem történt?

tehát nem lesz olyan kék halálom, ami "végzetes"?

2017. szept. 7. 19:50
 4/5 tabaki ***** válasza:

Önmagában nem jelent problémát, annyiban viszont igen, hogy akár súlyosabb probléma is lehet az okozója. Mondjuk elkezd döglődni a merevlemez, valamelyik program belefut a hibás területbe, és összeomlik a rendszer. Ekkor nem az a baj, hogy kékhalál sújtotta a gépet, hanem az azt kiváltó hardverhiba. Hogy az aztán mennyire végzetes, azt majd az idő dönti el. Lehet, hogy még egy jó darabig nem akadsz bele újra, de az ilyesmi nem javul meg magától, sőt, ha már egyszer megindult a romlás, valószínű, hogy idővel tovább is terjed. Végső esetben persze, hogy bekövetkezik az, hogy a lemez működésképtelenné válik, és nem tudod újraindítani a rendszert, de arról nem az ártatlan kékhalál tehet, az csak egy jelzés.

Természetesen még sok egyéb hardveres vagy szoftveres oka lehet az összeomlásnak (még abban sem vagyok biztos, hogy a vinyó meghibásodása tényleg jó példa volt-e), de tényleg nem értek hozzá. Viszont egy utólagos alapos vizsgálat sosem árthat.

2017. szept. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kar hogy nem fotoztam le a kepet. Hogyan tudom ellenorizni
2017. szept. 7. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!