Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valaki segítene? Windows 10...

Andris90911 kérdése:

Valaki segítene? Windows 10 mellé feltelepítettem az OpenSUSE 42.3 linux rendszert, és úgy mond eltűnt a windows. Valami megoldás?

Figyelt kérdés
Terminálban be tudtam rakni, hogy magát a merevlemezt elérjem, és látom a mappákat meg mindent. De nem tudom elindítani, mert nincs a boot menüben.
2017. szept. 8. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Rootként (su) próbáld meg ezt:

grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg

2017. szept. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alain Delon ***** válasza:
Ezt a jelenséget én is megfigyeltem a SUSE Leap-nél, hogy telepítés után nem látja a másik rendszert, bár nálam az a helyzet, hogy a másik lemezre az újabb SUSE-t szoktam telepíteni teszt céljából. Viszont az megoldotta, hogy belementem a YAST/Rendszer/Rendszertöltő beállítása menübe és azon belül a "Rendszertöltő beállítása" fülön az "Alapértelmezett rendszertöltő szakasz" alatti menü legördítése után újraindításkor már ott volt a másik rendszer. Ezek szerint addig nem látta a másik rendszert. De szerintem ugyanazon a fülön belül be kell jelölni az "Idegen OS vizsgálata" opciót, hogy működjön a dolog.
2017. szept. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon nem volt szükséges ez a beállítás, mivel nem volt szinte semmi a windowson. Így csak telepítő usb, cmd, diskpart, fat32-re kellett állítanom a partíciót és mehetett a telepítés. Semmi olyan nem volt a rendszeren szerencsére, csak ilyen alap dolgok. De köszönöm a segítségeket. :)
2017. szept. 10. 20:13
 4/4 Alain Delon ***** válasza:
Nem értem a válaszod.
2017. szept. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!