Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy használjak 2 gyenge...

Hogy használjak 2 gyenge router-t 1 erôssként? .

Figyelt kérdés
Vmi videó vagy ilyesmi? Nem találtam olyat, amelyben erthetôen s roviden elmondják. Köszönöm a válaszokat!

2017. szept. 12. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az elképzelést. Van azokban egy antenna, meg sok hardver. Hogy akarod egybevonni?

Ez olyan mintha azt kérdeznéd, hogy használj 2 kaputelefont iphone-ként.

2017. szept. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Először is, sokat segítene a két routered pontos típusai (pl. Linksys WRT54GL, DLink DIR-842, stb.)


Már hogy a hatótávját akarod kiterjeszteni? Azt tudod csinálni, hogy a két routert úgy helyezed el, hogy együtt minél nagyobb teret befedjenek (tehát nem egymás mellé). Ha nincs arra lehetőséged, hogy mindkettő routert vezetékesen csatlakoztasd külön helyen, akkor az egyik routert a típusától függően repeaterként is használhatod, ezt ez az ábra illusztrálja: [link] , ahol a jelismétlő router (narancssárga) még pont a kábelesen csatlakoztatott router (kék) hatótávjában van, ilyenkor a jelismétlő router gyakorlatilag egy újabb kábel helyett a routeren keresztül kapcsolódik a hálózatra.


(nem feltétlen van minden routerben repeater lehetőség. ja meg a routerből jövő kábelt a másik router LAN portjába érdemes bedugni, nem a WAN/Internet portba, hogy ne csináljon külön LAN-t a másik router. mondjuk ebből volt már gondom, amit a WAN portba dugással és router menüből NAT és egyebek kikapcsolásával oldottam meg)

2017. szept. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!