Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 10 néha magától...

Windows 10 néha magától bekapcsolja a gépet?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Néha azt mondja öcsém, a gépemet hallja éjjelente pár percig. Meglestem az eseménynaplót, és valóban bekapcsolt a gép. Kb 1 héten 1-2 alkalommal, nagyjából 5 percre boot idővel együtt. Semmi különöset nem láttam az eseménynaplóban, de sokkal rövidebb az egész, mint mikor én kapcsolom be. Nálam manuális indítás után kb 30 eseménynapló jegyzet kerül mentésre, amikor magától kapcsol, kb 4-5. Olyan, mintha a rendszer kapcsolná be, de nem látom értelmét. Minden online dolog ki van kapcsolva a win10 ben, ami csak lehetséges... Hardverek a gép leállása után deaktiválódnak a bios által, tehát véletlenül sem tudják felébreszteni a gépet (nem alvó állapotban kapcsol ki, hanem normálisan). Vírusra nem gyanakszom, Avast Internet Security m van, nem mászkálok kétes oldalakra, nem töltögetek hülyeségeket, szóval szerintem ez kilőve. A Microsoft kérhet esetleg valami személyes adatot a gépről? Mármint az OS automatikusan bekapcsol, hogy valamit elküldjön az MS nek? Nálatok is akad ilyen jelenség? Konkrétan nem zavar, már amennyiben nem túrkál utánam, vagy infókat akar továbbítani a gépemről... Az a gond, sosem vagyok ébren mikor magától kapcsol be, és nem látom a képernyőt. Bár lehet amúgy sem jelenne meg rajta semmi, hanem a háttérben futna...
2017. szept. 15. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:

OS kikapcsolt állapotból is felébresztheti a gépet. Ez így

ebben a formában kicsit sánta, mert a biosnak küld egy

kérést, hogy ekkor és akkor ébressze fel, de ehhez még

aktív állapotából kell megcsinálnia ezt. Ha a biosban

be van állítva, hogy OS bekapcsolhatja, akkor be is tud-

ja kapcsolni. A mögöttes adatforgalomról gőzöm sincs,

de biztos nem kémkedik utánad :)

2017. szept. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ismert jelenség a EWin 10 esetén, ütemezett frissítés miatt indítja el magát a gép. Ezt ki lehet kapcsolni. A feladatütemezőben keresd meg az alábbi task-ot:

Microsoft\Windows\UpdateOrchestrator\Reboot

Erre jobb klikk, feltételek, és szedd ki a pipát onnan hogy felébresztheti a számítógépet a feladat.

2017. szept. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kösz srácok a válaszokat, mellesleg a frissítések teljesen ki vannak kapcsolva, ezért nem gondoltam erre, de meglesem ezt is.
2017. szept. 17. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!