Ilyen a hangom?

Figyelt kérdés

Mint ahogy már lassan mindenki tudja, (elvileg) amit mi hallunk hang (saját hang) nem egyezik azzal, amit más is hall. Ha felvesszük pl telefonnal, valami egészen szörnyű hangot hallunk vissza... legalábbis esetemben. De barátnőm pl azt mondja, hogy amit fel vesz telóval hang számára ugyan az, amit hall is. Bármit énekeljen a telóra - egyébként nagyon szépen énekel - azt mondja, ugyanazt hallja vissza. Én nagyon nem. Amit én hallok sokkal mélyebb hang, amit a telefon vesz fel sokkal élesebb és gyerekesebb. Kipróbáltuk mindketten ugyan azzal a telefonnal is a hangfelvételt, nekem maradt ugyan olyan szörnyű, barátnőmnél természetesen ugyan azt hallom telóból is, mint élőben, de ő is azt mondja, nálam pl kicsit torzít. Szerinte nem sokkal, de kicsit valóban eltér a telefonos hangom a rendes hangomtól. Ez hogy lehetséges?

A másik kérdés: nem mondom, hogy tisztán, de én sem éneklek rosszul..leglábbis amit én hallok, az nem rossz. Ha felveszem, és visszahallgatom, sírni tudnék, olyan borzalmas. Ha más is ilyen, hogy nem azt hallja, mint amilyen a hangja, hogy tudnak énekelni? Miért van az, hogy elmennek pl valahova, énekelnek kicsit, és ott nyáladzanak, hogy jaj de szépen énekel. Most én ugyan ezt megtenném, vagy kiröhögnek, vagy menekülőre fogják. Valaki megtudná mondani, hogy minden ez hogy lehetséges? Van akinek torzít a mikrofon, van, akinek nem, és pl az énekesek hogy jönnek rá, hogy szép hangjuk van, ha elvileg nem is azt hallják, amilyen hangjuk van?



2017. szept. 18. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert a saját hangod főleg "belülről", azaz csontvezetéssel hallod, más hangját pedig "normál" módon, azaz légvezetéssel.

Első módszert füldugóval tesztelheted. Belülről hallod a saját hangod


"az énekesek hogy jönnek rá, hogy szép hangjuk van"

Nem mind jön rá:DD Ott van pl. Shakira:)

2017. szept. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A saját hangját mindenki máshogy hallja. Az enyém is borzasztó ha visszallom felvételről.😁 Végül is a valós hangodat hallod vissza, azt amit más is hall. Egyébként egy profibb mikrofonnal lenne az igazi, mert nem minden telefon mikrofonja a legjobb. Bár már sok telefonban nagyon jó mikrofon van.
2017. szept. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mi halljuk csak igazán jól a saját hangunkat. Csak más megszokja... nekem tipikusan lúzer hangom van, akármennyire is objektíven próbálom szemlélni. Nem hiszem el, hogy pl. James Bond magyar hangján megszólalnék azt rossznak hallanám. Ez ilyen sajnos.
2017. szept. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sharkxxx ***** válasza:

A sűrű anyagok jól vezetik a mély hangokat, és rosszul vezeki a magas hangokat.

A ritka anyagok jól vezetik a magas hangokat, és rosszul vezeki a mély hangokat.

Mivel a hangszálad és a füled közti rész sűrű anyagokból áll (hús, csont, vér, stb), ezért te több mély hangot hallasz, és kevesebb magas hangot.

Mivel a hangszálad és a mikrofon közti rész ritka anyagokból áll (nitrogén, oxigén, stb), ezért a mikrofon több magas hangot hall, és kevesebb mély hangot.

2017. szept. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én vagyok egyedül, aki szerint jobb visszahallva a hangja, mint amit hall?

Engem néha szabályosan idegesít a "saját" hangom. Amikor visszahallgatom, az olyan (ahogyan te fogalmaztál) "élesebb és gyerekesebb", ami nekem sokkal barátságosabb.

Néha olyan a hangom mint egy medvéé. Legalábbis én ezt hallom.

2017. szept. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#2 : azt tudom. bár a telefonom mikrofonja nagyon jó, ha gitárook vagy épp ukulelézek, azt sem torzítja, míg a régi telóm azokat elég durván torzította, szóval ebből gondolom, hogy a hang,amit visszahallok nem torzított, tényleg olyan ratyi hangom van. :/


utolsó: lehet tényleg csak te vagy így vele. :D

2017. szept. 18. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!