Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ubuntu rendszeren hogyan...

Névtelenül nevű kérdése:

Ubuntu rendszeren hogyan tudok automatikusan futtatni egy scriptet induláskor?

Figyelt kérdés

Létrehoztam egy scriptet egy netes leírás alapján. Így néz ki, ha terminálból futtatom:


sh ~/Scripts/Wacom/wacom_disable_touch.sh


Működik. Az a feladata, hogy a wacom rajztáblán kikapcsolja a kézzel érintés funkciót. De sajnos csak így működik, automatikusan nem tudom elindíttatni a rendszerrel együtt. Csak így, kézzel.

Teljesen analfabéta vagyok linuxilag. Ha valaki megszánna, megígérem, jó tanuló leszek. :)



2017. szept. 28. 09:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Olvass és tanulj!! init.d-be kell majd berakni

[link]

2017. szept. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Alain Delon ***** válasza:
Nem ismerem az Ubuntut, de abban nincs olyan, mint az openSUSE/KDE-ben, hogy "Automatkus indítás"? Ez arra jó, hogy a rendszerrel együtt lehet elindítani alkalmazásokat, parancsfáljokat.
2017. szept. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Scriptet /usr/local/bin könyvtárba, utána vagy általánosan a /etc/rc.d könyvtárban, vagy a saját ~/.bashrc fájlban lehivatkozni.
2017. szept. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!