Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék készíteni/készít...

Hogyan tudnék készíteni/készíttetni olyan karaktereket számítástechnikai formában, amelyek nem léteznek?

Figyelt kérdés

Egy saját nyelvet írok, aminek az ábécéjében vannak olyan karakterek, amik tudomásom szerint nem léteznek, de nekem szükségem van rájuk ahhoz, hogy zökkenésmentesen tudjak dolgozni a számítógépen.


Például a rövid "á" hangot egy a betű fölötti ponttal szeretném jelölni, de sajnos ilyet egyik nyelv ábécéjében sem találok. A rövid "e"-nél hasonló a helyzet, csak ott a valóságban is létezik egy "ė" betű, a litván nyelvből loptam.


Szóval van-e bármilyen program vagy programozó, aki képes lenne ezt nekem megcsinálni?


Köszi a válaszokat!



2017. okt. 1. 10:53
 1/3 A kérdező kommentje:
*virtuális formában
2017. okt. 1. 10:55
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A karaktereket egy (angolul) fontkészletben tárolja a rendszer és onnan olvassa be azokat. Tehát ha létre tudsz hozni egy fontot, annak karaktereit meg lehet jeleníteni. A kiindulási alap ezért egy "font creator" program


Rögtön a második találat a keresésre már ad egy ilyen ingyenes/shareware szerkesztőt:

[link]

2017. okt. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sokat segítettél, köszi!
2017. okt. 1. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!