Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem olyan belső...

Tudnátok nekem olyan belső tárhely elveszett adatait visszaallitó programot vagy alkalmazást mondani ami ingyenes illetve vírusmentes?

Figyelt kérdés

2017. okt. 4. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:

"Elveszett" alatt "törölt" állapotot értesz? Abban az esetben az idő nagyon nagy befolyásoló tényező, mivel ha törölsz valamit (még a lomtárból is) csak a fájlok bejegyzéseit törlöd. Attól még a fájl ott lesz. Ilyenkor még vissza állítható. Viszont a rendszer, ha nem elég számára a hely ezeket az "üres" helyeket képes felül írni, ilyenkor végleg törlődik a már "véglegesen" törölt tartalom és ilyenkor menthetetlen a dolog. Főleg akkor igaz ez, ha forgalmas partíción volt az adat amit vissza szeretnél állítani. Előfordulhat az is, hogy csak részben írta felül az adott fájlhoz vonatkozó bejegyzést, ilyenkor még visszaállítható az adat, de csak részben, azaz egy sérült állományt fogsz csak kapni. Hozzá teszem, SSD-n erre lehetőséged nincs, amit töröltél az törölve is van. Ott azonnali törlés érvényes az SSD eredeti gyorsaságának megtartása érdekében.

Amit még tudnod kell. Ha törölve van az adat, és észre is vetted ezt ha lehet minél kevesebb ideig használd a HDD-t. A legjobb, ha rögtön ki is nyomod utána nehogy felülírásra kerüljenek a fájlok. Sőt, bootolj külön eszközről egy ilyen fájlvisszaállító programmal vagy tedd át egy másik gépbe ahonnan megcsinálod a visszaállítást. Nekem még nem volt dolgom ilyennel, csak a hecc kedvéért próbálgattam, de amit ajánlhatok programokat azok a következő: Ntfsundelete - [link] kis help róla, angol, ha nem érted szólj és leírom miről beszél a cikk. Ehhez külön kell bootolni másik eszközről mint említettem. Használhatsz a CCleaner gyártóitól származó Recuva programot is, de ezzel az a gond, hogy az érintett tárolóra telepíted ami megint csak a visszaállíthatóság esélyét csökkenti mivel ír adatokat telepítés közben, sőt, működés és keresés közben is.

2017. okt. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A telefonomról törlődtek ki a képeim és a zenéim ami összesen 500 db. Azóta próbáltuk Recuva-val visszaállítani sikertelenül. Google Playről letöltött alkalmazásnak köszönhetően pár képem megtaláltam de az csekély mennyiség ahhoz képest ami előtte volt. Ez esetben van valami tanácsod?
2017. okt. 5. 17:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Öhm, hogy telefon. Elméletben esélytelen a visszaállítás ez esetben hisz működési elvükben nagyjából egyeznek a telefonok flash drive-jai és az SSD-k. Sőt, az SSD-t a telefonok háttértára, pendrive stb. ihlette. Bocs a rossz hírért, de ez van. Viszont kis érdekesség, hogy tudtál vissza hozni pár képet telón? Hisz elméleti lehetetlenség ez amit leírtál, max akkor lehetséges ha volt valami rejtett zugban egy biztonsági mentés ahova az alkalmazások nem érnek el, úgy értem nem idexelik be azaz amik azokon a mappákon belül vannak azokat nem látják a képnézegetők. Itt jöhetett képbe a recuva.
2017. okt. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez sajnálatos hír, mindenesetre köszönöm. Valószínűleg azt a pár képemet is csak azért sikerült visszahozni, mert előtte átmásoltam az SD kártyámra.
2017. okt. 8. 21:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Amit még javasolhatok, hogy ellenőrizd a telefonodon bejelentkeztetett fiókokat. Google, samsung account stb... Lehet, hogy valamelyikkel véletlen csináltál már biztonsági mentést, ilyenkor viszont lehetséges a visszaállítás.
2017. okt. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!