Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az Xbox One-okra lehet csatlak...

Az Xbox One-okra lehet csatlakoztatni billentyűzetet és egeret?

Figyelt kérdés
Olvastam rólla, hogy tervezik, de már lehet?
2017. okt. 9. 00:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Játékokhoz hivatalosan nem lehet használni. Van nem hivatalosan neten kapható átalakító amivel lehet, de az csalásnak számít. Egyelőre viszont az ilyen csalók ellen nem tesznek semmit.
2017. okt. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Rá lehet dugni, csak még nem működik. :)

Igen, vannak olyan adapterek, mint a XIM és társai, de messze nem 100%-os az emuláció. A közhiedelemmel ellentétben nem olyan érzés egérrel célozni, mint PC-n, mert ebben az esetben az egér csak a kontroller jobb analóg karjának mozgását emulálja. Egy gyors átlós mozgásnál különösen feltűnő a különbség.

2017. okt. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#1: Egy túróst számít csalásnak, a Hori PS4-es egerei és billentyűzetei (pl. Tac Pro) a Sony által hivatalosan támogatott kontrollerek közé tartoznak, az összes Playstation 4-es FPS játék automatikusan felismeri őket. Azt pedig csak a laikusok gondolják, hogy a billentyűzet és egér behozhatatlan előnyt jelent a konzolos multiplayer játékokban. Amíg mások kontrollerrel összehoznak 5.0+ K/D arányt, addig nincs lelkiismeret-furdalásom, hogy XIM 4-el csinálok 1.5-öt.
2017. okt. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol hallottad, hogy ezek az átalakítók támogatottak, de ez egyszerűen nem igaz. Ezek az átalakítók csak azért működnek, mert a kontrolleren keresztül átverik a rendszert. Az, hogy bizonyos játékokba támogatja az egeret vagy billentyűzetet a gép az teljesen más dolog. Egyébként honnan tudod, hogy mások kontrollerrel hoztak össze akkora K/D arányt. Nyilván nem leszel grandmaster tőle egyből de egy erős kategóriát javít bárkinek a teljesítményén. Pl Overwatchban magasabb rangokon a legtöbb embernek van, nekem is vannak barátaim akiknek van akik idáig diamond alján szenvedtek most könnyen masterek, platinásokból diamondot csinál azonnal (ha nem csak healert játszol) mert egyszerűen gyorsabban és pontosabban céloz mint bármelyik kontroller. Akik pedig jók voltak azok megállíthatalanok lesznek tőle. Ez ugyanolyan csalás mint a smurfölés.
2017. okt. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: "Nem tudom hol hallottad, hogy ezek az átalakítók támogatottak, de ez egyszerűen nem igaz."


Én sem tudom, ezt hol olvastad, mert és a HORI Tac Pro-ról és társairól beszéltem, amik nem átalakítók, hanem PS4-hez használható egerek és billentyűzetek/hibrid kontrollerek. A Sony által megkapták a hivatalos license-t, korlátozás nélkül használhatóak az összes PS4 játékban.

[link]


Mutass egy multiplayer FPS videót, és én megmondom, hogy kontrollerrel vagy keyboarddal játszik-e az illető, aki szembe jön velem. Miből? A fordulásból, az oldalazásból, a levegőben való manőverezésből. Ég és föld a kettő. Az 5+ K/D-s fickók kontrollerrel nyomják.

Én nem érzem magam csalónak, amiért XIM4-et használok. 15 éve próbálom megszokni az analóg karral való célzást, de nem megy- mintha meg akarnám erőszakolni a saját agyamat. Viszont a multiplayer FPS a kedvenc műfajom, de az PC-n halott. Ha nem akarok 5 perceket várni arra, hogy Team Deathmatch-re összejöjjön egy csapat, akkor nincs más megoldás, csak a konzol és az adapter.

2017. okt. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rendben elhiszem neked azt a TACot, most már legalább tudom miért lobbizik hiába a Blizzard, hogy tiltsák le a KBM kombókat a konzolos Overwatchban.


Az, hogy PCn halott a multis FPS azt már bocs, de sehogyan nem tudod megmagyarázni nekem. Ez egyszerűen nem igaz.


Nyilván vannak olyanok akik kontrollerrel is jobban játszanak mint más egérrel, de ez nem azt jelenti, hogy arra való hivatkozással, hogy nem tudod megszokni a kontrollert fel vagy jogosítva arra, hogy a valós tudásodnál magasabb szinten játssz. Overwatchban napi szinten játszom és látom, hogy működik. Bárkinek alapból egy rangot növel a teljesítményén, vagy akár többet is egyéni tudás alapján. Gusztustalannak tartom ha valaki végigkattintgatja az ellenfél csapatának a fejét miközben joyal egyet sem tudna eltalálni belátható időn belül.


Lehet, hogy én vagyok régimódi, de azt szerettem a konzolos multiban, hogy mindenki körülbelül ugyanazokkal a lehetőségekkel rendelkezett, nem úgy mint PCn ahol egy durva gamer konfig mérhető előnyt jelent bárkinek bármilyen helyzetben.

2017. okt. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!