Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Azért jobb a pc a játékkonzoln...

Azért jobb a pc a játékkonzolnál, mert az Xbox és Ps játékok is számítógépen jönnek ki?

Figyelt kérdés

2017. okt. 15. 16:14
 1/5 Jim95 válasza:

Nem feltétlenül, szerintem nincs olyan, hogy "melyik a jobb" mindkettőnek van Pro/Con-ja

Pl :PC : bonyolultabb kezelni, drágább, és komplikáltabb ( pl :. PS-hez veszel 1 játékot bedobod a konzolba a DVD_t és játszol, PC-nél minden egyes összetevője ( CPU/HDD/SSD/VGA/RAM) számít milyen foglalat, milyen OP rendszer, milyen a config stb)

Állítólag a konzolos játékok drágábbak, (de ugye erős vasat építeni sem olcsó)

Szar videó kártya mellett lassan 300-400 ezer forintomba van a gépem.

tehát ez szerintem ember függő. Én szeretem építgetni a gépem, szeretek kínlódni vele, sokkal jobb játszani úgy 1 játékkal(számomra), hogy tudom előtte megszenvedtem érte mire összeszereltem a gépet, felraktam rá az OP rendszert, megdolgoztam az alkatrészekért, Másrészről pedig, sokszor erőm nincs gépezni, akkor pedig milyen jó, ha van az embernek 1 konzolja, csak beül a tv elé, és már tud is játszani. ( nem kell bajlódni grafikai beállításokkal stb )

2017. okt. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kapásból tudok egy játékot amit csak konzolon fogsz megtalálni, azon belül is csak PS4-re. Horizon Zero Dawn. Egy gyönyörű játékról van szó, csak open-world és bele lehet unni huzamosabb játszás után. Pl ez mint említettem meg sem jelent PC-re és még megannyi játék van, ami nem jelent meg PC-re. Viszont ha azt nézem, az első komolyabb játékok, amik túl lépték a mario szintet azok már PC-re jelentek meg. Valószínűleg szélesebb is a kínálat játékokból PC-n mint konzolon. Az meg biztos, hogy géppel határ a csillagos ég, bármilyen grafikájú játékot is játszhatsz akár ha elég erős gépet raksz össze még konzolon meg van kötve a kezed. Biztos, hogy egy eléggé erős gépen szebb lesz mindig is a játék mint konzolon. Viszont ha árban gondolkozunk, én azt mondom a gép jobban megéri. Még konzolon esélyed nincs a játékok vásárlását megkerülni, gépen elég csak a torrentre gondolni. Rengeteg tartalom tölthető le ingyenesen és mellesleg a játékon kívül több funkciót is ellát egy gép amit a konzol max csak megközelít (kompromisszumokkal persze), de ugye nem is az a céljuk, hogy felhasználhatóságukat tekintve utol érjék a gépeket. Persze feltételezzük, hogy jó fiúk vagyunk. Ez esetben meg egy konzol kifizetődőbb lehet, mivel pl egy PS4 Pro 130 000Ft-ból meg van max és képes 4K játékok futtatására is. A játékok árai azt hiszem hasonlóak a PC-s árakhoz, csak annyi, hogy akár 400 000Ft-ba is kerülhet egy gép 4K játékokhoz. Persze megint csak figyelembe kell venni mire is szeretnénk felhasználni a gépet és az alapján dönteni mivel ha csak játszanánk, akkor inkább konzol, ha nem csak játszanánk akkor esetleg gép, vagy egy olcsóbb gép (számolhatunk hamarabb elavulási idővel) és egy konzol.
2017. okt. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szóval, röviden, zárásképp, eléggé relatív melyik is a jobb.
2017. okt. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

pc 130-140 ezerből már konzol killert raksz össze gyakorlatilag egy gtx gtx 1050 -el sokkal magasabbra tudod húzni a graffot mint a konzolon megy .

konzol egyszerűbb használat plusz kényelem szerintem. Laikus vagyok ezért nem mondok semmit sem jobbnak. Az a jó ha mindenre futja .

2017. okt. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Neem, az nem úgy megy. Mondom, Horizon Zero Dawn. Meg lehet nézni mennyire öröm ránézni arra a játékra és hogy milyen kidolgozott meg részletes. Pedig PS4-re van, és PS4 Pro-n látod ezt igazán ami történetesen konzol. Abból a 130-140 000Ft-ból olyan gépet ami egy Horizon kaliberű (vagy épp Uncharted) játékot ilyen szépen futtat nem hinném, hogy össze fogsz tudni rakni.
2017. okt. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!