Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Érdemes javíttatni ezt a...

Érdemes javíttatni ezt a gépet, vagy inkább új?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 éves gépem van, már újonnan sem volt nagy szám, de nekem megfelelt, csak internetezésre és film nézésre kell.


AMD A4 5300 APU 3,40 GHZ

AMD Radeon HD 6450

4 GB RAM


Nagyjából ennyit a lényegről, bár ha kell még valami megírom, csak nem vagyok túl nagy szakértő.


Mára akadozik a hang, és a HD videók is már 720-ban, de 480-ban is bele-bele akad.

Szóval gondolom egy videó kártya csere mindenképp kéne, hisz az különösen gyenge alapból is.


Nem tudom,hogy mennyiből jönne ki az alkatrészek cseréje, a gép megjavítása, de ha már ilyen 50-60 ezret felemészt, akkor szerintem nem annyira éri meg, de aztán ki tudja...nem értek hozzá.

Minden tanácsot szívesen fogadok, de olyat ne írjatok,hogy cseréljem ki én, mert nem fog menni, muszáj szervizbe vinnem, úgyhogy ez a költség is hozzá tartozik majd.


2017. okt. 16. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy vga biztosan kellene és talán proci frissítés megtenné még az eddigi céloknak.

Én használt elemeket vennék bele, ami jelképes összeg 10-20 közt, de ha mással csináltatod..., azt meg kell fizetned.

Szedd össze magad és ne legyél ennyire tutyimutyi...tanács.

2017. okt. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Rendben, holnap meg csinálok egy vakbélműtétet, mert arra is azt mondják,hogy rutin műtét, gondolom mindenkinek megy.

Az,hogy nem értek valamihez nem tutyi-mutyiság...legyünk tisztába a szavak jelentésével.

2017. okt. 16. 10:33
 3/9 Shaddark ***** válasza:

Ha nem tudod saját magad cserélgetni az alkatelemeket, akkor célszerűbb cserélned.

Esetleg kérdezz meg egy boltot a közelben, mennyiért upgradelnék fel neked, vidéken pl. nagyon olcsón is dolgoznak.

2017. okt. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Shaddark ***** válasza:

Egy vakbél műtétet is meg lehet tanulni. Csak sok időbe és energiába kerül, ezért nem éri meg a fáradozás ha csak magadnak kell :)


A számítógépes alkatelemek cseréje viszont pár nap (perc) alatt is megtanulható, ha anyagilag ez nem éri meg neked akkor ne tanuld meg. Ha igen akkor érdemes.

Sokan maguknak rakják össze a gépüket, szerintem azért van igény erre a tudásra mert kifizetődő.

2017. okt. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

# 2


Igazad van, nehogy megtanuld a csavarhúzó és a két kezed használatát és segítséget elfogadni...fizess mindenért, te életképtelen:DDD

2017. okt. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1.Nem érdekelnek a gépek, nekem ezek teljes mértékében használati tárgyak, nincs rá ingerem,hogy megtanuljam, megismerjem őket.

2.Ha hozzányúlok, és valami nem jön ki, vagy tönkre vágok valamit akkor ott b***hatoma az egészet ahol van.


Nem értem az embereket...akkor megtanulok kenyeret sütni, állatot feldolgozni,autót szerelni,orvosira járok hogy kezeljem majd a magam, és családom esetleges betegségeit, utána kőműves leszek, hogy a gyerekeimnek házat tudjak építeni, és így tovább a végtelenségig.

Azért ezt ti sem gondoljátok komolyan.Felhasználói szinten ismerem a gépet, és ennyi nekem ennél több nem kell, egyszerűen nincs rá igényem, de akkor ezúton is elnézést kérek,hogy más az érdeklődési körünk, és nem vagyok olyan mint ti, vagy az emberek nagyobb része.

2017. okt. 16. 11:04
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt meg nem értem,hogy miért félitek ennyire a pénztárcámat, a számítógép szervizben is meg kell élniük valamiből.Ha madár vagyok mert oda viszem, akkor szüntessük meg a boltokat,szervizeket, és mindent mert végül is ha belegondolunk mindent megtudunk csinálni magunk, semmi sem bonyolultabb egy számítógép szétszedésénél, ergo majd megtermeli mindenki a kertjében vagy az erdő szélén a napi betevőt, és nehogy már olyan hülyék legyünk,hogy egy üzletbe fizetünk a kajáért, amit ő nagyker áron megvesz 50 forintért, mit meg 250-et fieztünk érte...pf mekkora madárság ez is :D
2017. okt. 16. 11:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, piros kéz és le van tojva az ilyen.


Egyébként alap dolgokra elégnek kell lennie. Ha akadozik egy alacsonyabb felbontású videó, akkor valami eszi a gépet a háttérben, akár vírus is. Egy újratelepítés is sokat gyorsítana rajta, alapból nem rossz rendszer. Játékokhoz, komolyabb programokhoz már kevés.

2017. okt. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy egyszerű dologról van szó, de úgy akarod beállítani, mintha posztgraduális tudás kellene hozzá:DDD


Szerintem a konyhában se csinálj teát vagy szenyát, inkább sprintelj a büfébe, mert analfabéta vagy azokhoz is, ezt állítod magadról...,


Ilyen emberek vajon, mire alkalmasak egy normális társadalomban (ami nincs), el nem tudom képzelni bár csókosok pont ilyenek, ha még elmélkedem e kérdésen:DDD


Vegyél új gépet és összerakottat, majd a 230-ba dugáshoz hívj villanyszerelőt természetesen;)

2017. okt. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!