Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Úgy tűnik, csúnyán elromlott...

Piriiiii kérdése:

Úgy tűnik, csúnyán elromlott a laptopom, ilyet lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá, de: van egy valaha nagyon szuper laptopom, úgy kaptam egy programozótól. SSD van benne, 8 giga ram, intel core i5 processzor, meg ilyenek. Sose volt vele bajom, mindig azonnal indult, szerettem. Viszont most úgy tűnik, hogy a képernyő szalagkébeljeivel, vagy mikkel történt baj, azokat ki kell cserélni, ami elég sokba kerülne. Azt mennyire lehet megcsinálni, hogy szerzek valahonnan egy laptop "vázat", és az én cuccaimat átteszem bele? Mennyire független egy laptop ilyen téren? Tényleg semennyire se értek hozzá, most csak arra gondolok, hogy egy csomó telefon kártyafüggő, ráadásul némelyikbe már csak microsimet lehet tenni. Egy laptopnál mennyire játszik, hogy van egy bizonyos típusú ssd vagy proci benne, és egy nem ugyanolyan márkájú laptopba tesszük?

Nem szeretnék úgy gépet venni, mármint teljesen újat, meghajtóval, ram-mal, tárhellyel (egy hónapja vettem hozzá ráadásul egy 1 terás hdd-t... sírok).

Minden választ köszönök.


2017. okt. 16. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:

30 vagy kevesebb szoban ird le es talan vegigolvassa valaki. Laptop felso es also burkolat vasarlasnak nem sok ertelme van ha egyszer nem ott van a gond. Neha tenyleg csillagaszazi aruak a kabelek, van amibol annyira nullas a piac, hogy uj laptop aran teszik fel ebayre.


Vehetsz hasznaltan ugyanilyen laptopot es atrakhatod belole ha ugy olcsobb, neha egesz kijelzo cserenel is jobban kijon igy. Semmi konkretat nem irtal sajnos, nem tudunk segiteni igy.

2017. okt. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Voltaképpen válaszoltál a kérdésemre, amit ezek szerint nem értettél. Nem tudom, milyen konkrétiumokra volnál kíváncsi, ez a lényeg: egy laptopnál mennyire játszik, hogy van egy bizonyos típusú ssd vagy proci benne, és egy nem ugyanolyan márkájú laptopba tesszük?

De többet már nem is merek írni, mert el sem olvassátok.

Azért köszi a választ.

2017. okt. 16. 18:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Már kezdem érteni váz alatt mire gondoltál, azon kívül rengeteg dolog van még a laptopban. A processzor valószínűleg forrasztott, nem tudod átrakni. SSD és Ramokat át teheted ha megegyező foglalatok vannak a két laptop alaplapján. Konkrétumot azért kellett volna írnod, hogy tudjunk segíteni normális megoldással.
2017. okt. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"Nem tudom, milyen konkrétiumokra volnál kíváncsi" Minimum a laptopod pontos típusára és service tagjára. Alján matrica Service Tag vagy S/N felirattal jelölve.
2017. okt. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Oké, akkor ezeket megírom.

Asus k53s a típusa.

Service tag feliratot nem látok, de gondolom, ez fedi azt.

Na és az van, hogy szombat este megjelent egy csík a képernyőn, ami alig volt zavaró, de másnapra teljesen megkattant a kijelző, most pedig szinte a fél képernyő el van csúszva és csíkos. Mintha két képernyőt érzékelne.

Ma voltam szervizben vele, ott azt mondták, szalagkábel a gond, bár őszintén szólva, szerintem nem, de elviszem még egy-két helyre. A szervizben monitorra kötötték, ott tökéletesen ment a kép. Azt tanácsolták, hogy A) vegyek újat (de ezt ugye én nem szeretnék, legfeljebb úgy, ahogy írtam, és egyébként a srác is ezt mondta, lehet ilyet, meghajtó, ram, stb nélkül venni egy laptopot, aztán én teszem bele ezeket), B) nagyon sok pénzért megcsinálják (de ezt nem ajánlja, érdemesebb akkor már újat venni), C monitorra kötöm és asztali gépként használom.

Remélem, világosabb lett a helyzet és nem írtam túl sokat. Ha igen, ez van, nem tudtam máshogy leírni, pláne, mert nem értek hozzá.

2017. okt. 16. 18:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Meghajtókat még talán átlehet rakni egy másik laptopba,de processzort már nem nagyon, bár ha egyezik a tokozás és van egy nagyon profi forrasztó állomásod akkor talán van egy hangyányi esélyed :)
2017. okt. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nézz szét vaterán,vagy hardveraprón,hátha találsz ilyen laptopot,ami hibás,de a szalagkábel jó,vagy ugyanilyen bontásra eladó laptopot.
2017. okt. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. :)
2017. okt. 17. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!